شناسایی «پهپادی مشکوک» در جنوب شرقی عدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت امنیت دریایی بریتانیایی «آمبری» اعلام کرد که گزارشی مبنی بر رصد فعالیت مشکوک یک پهپاد در حدود 58 مایل دریایی از جنوب شرقی سواحل شهر عدن در یمن را دریافت کرده است.

آمبری، بامداد پنج‌شنبه 20 اردیبهشت، با انتشار اطلاعیه کوتاهی به کشتی‌های نزدیک در منطقه توصیه کرد که احتیاط کرده و هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش دهند.
از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، پیش از 100 حمله پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها ادعا می‌کنند کشتی‌های مورد هدف آن‌ها اسرائیلی بوده یا عازم بنادری در اسرائیل بوده‌اند. حملات تقریباً روزانه آن‌ها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد مسیر طولانی‌تر و گران‌تری را در اطراف آفریقا انتخاب کنند.

این حملات همچنین به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار»، که حامل مواد شیمیایی خطرناک بود، منجر شد. در پی غرق شدن روبی‌مار دولت یمن و سایر نهادهای بین‌المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی در آب‌های منطقه هشدار دادند.

حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» که حامل پرچم باربادوس و تحت مدیریت یونان بود، نیز منجر به کشته‌‌شدن سه ملوان شد.

از ابتدای سال میلادی جاری و در پاسخ به حملات حوثی‌ها علیه کشتی‌های تجاری و دریانوردی بین‌المللی در دریای سرخ، ائتلافی تحت رهبری ایالات متحده آمریکا حملاتی را علیه پایگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های مختلف یمن از جمله صنعا، صعده و الحدیده آغاز کرده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید