آنروا هشدار داد ذخایر مواد غذایی این سازمان در غزه فردا تمام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه هشدارهای بین‌المللی نسبت به پیامدهای حمله اسرائیل به شهر رفح، آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی موسوم به «آنروا» هشدار داد ذخایر مواد غذایی این نهاد در غزه تا جمعه 21 اردیبهشت به پایان خواهد رسید.

به گزارش «پولیتیکو» اسکات آندرسون، معاون آنروا، تاکید کرد ذخایر سوخت این نهاد در نوار غزه نیز در حال کاهش است.

آنروا در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت از 16 اردیبهشت حدود 80 هزار فلسطینی از رفح خارج شده‌اند. آنروا خاطرنشان کرد: «کسانی که در جست‌وجوی امنیت به رفح پناه برده بودند ، اکنون آن را ترک می‌کنند.»

«فاجعه» در شهر رفح

اسکات آندرسون حمله اسرائیل به رفح را فاجعه خواند و گفت شهری که 1.4 میلیون آواره را از گوشه و کنار غزه در خود جای داده بود اکنون شاهد «فاجعه‌ای است که به آرامی در حال افزایش است.»

آندرسون معتقد است اظهارات مقام‌های اسرائیلی درباره عملیات رفح «با واقعیت‌های میدانی همخوانی ندارد».

در پی احتمال حمله زمینی اسرائیل به رفح، افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، دوشنبه 17 اردیبهشت، از ساکنان برخی مناطق رفح خواست به خان‌یونس بروند.

سخنگوی ارتش اسرائیل نسبت به بازگشت فلسطینی‌ها به شمال غزه یا نزدیک شدن به حصار امنیتی شرقی و جنوبی هشدار داد و تاکید کرد شهر غزه همچنان یک منطقه «جنگ خطرناک» به حساب می‌آید.

ارتش اسرائیل یک روز بعد کنترل کامل بر گذرگاه رفح در نزدیکی خاک مصر را اعلام کرد.

در حالی که طی سه روز گذشته هزاران نفر از رفح آواره شدند، جاده‌های خارج از این شهر میزبان جمعیتی است که پیاده یا با وسایل نقلیه، به عنوان بخشی از فرآیند تخلیه، این شهر را ترک می‌کنند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید