اسرائیل به پایگاه النجباء در جنوب دمشق حمله کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» گزارش دادند اسرائیل، پنج‌شنبه 20 اردیبهشت، پایگاه شبه‌نظامیان «النجباء» در نزدیکی فرودگاه جنوب دمشق را هدف حمله قرار داده است.

وزارت دفاع سوریه نیز اعلام کرد پدافند هوایی این کشور موشک‌های اسرائیل که از بلندی‌های جولان به سمت حومه دمشق شلیک شده بود را منهدم کرده است.

این وزارت‌خانه اعلام کرد اسرائیل، حدود ساعت سه بامداد در روز پنج‌شنبه، از بلندی‌های جولان اشغالی یک ساختمان در حومه دمشق را هدف حمله قرار داد. بر اساس این بیانیه، به‌رغم مقابله پدافند هوایی دمشق، این ساختمان در پی این حمله آسیب دیده است.

«النجباء» در سوریه

جنبش النجباء از سال 2013 فعالیت در سوریه را آغاز کرد. تاکنون هیچ گزارشی درباره انجام هرگونه عملیات برجسته به‌دست النجباء، در مناطقی که نیروهای این گروه حضور دارند، منتشر نشده است. با این وجود، این گروه از 17 اکتبر سال گذشته مسئولیت حمله به نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق و حمله به شهر ایلات در جنوب اسرائیل را برعهده گرفته است.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، اسرائیل صدها موضع ارتش سوریه و گروه‌های مسلح وابسته به ایران را هدف حمله قرار داده است. حملات اسرائیل به سوریه از هفت اکتبر گذشته و آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه افزایش یافته است.

مقام‌های اسرائیلی کمتر در مورد حملات خود به سوریه اظهار نظر می‌کنند اما تاکید کرده‌اند به ایران اجازه نخواهند داد که در کشورهای همسایه اسرائیل حضور داشته باشد.

به گفته «دیدبان حقوق بشر سوریه»، حدود سه هزار نیرو و مستشار نظامی سپاه پاسداران در سوریه مستقر شده‌اند، اما تهران فقط حضور مستشاران نظامی خود در مناطق مرزی عراق، اردن، لبنان و اسرائیل را تایید می‌کند.

به گفته یک منبع نزدیک به حزب الله لبنان و دیدبان حقوق بشر سوریه، تهران پس از حملات اسرائیل که تعدادی از رهبران نظامی این کشور در دمشق را هدف قرار داد، حضور نظامی در سوریه را کاهش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید