جلسه شورای وزیران سعودی درباره تحولات همکاری ریاض و کشورهای جهان

ملک سلمان پادشاه سعودی ریاست جلسه شورای وزیران را بر عهده داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی، سه‌شنبه 18 اردیبهشت طی نشستی در جده به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، تحولات همکاری بین ریاض و کشورهای مختلف جهان و تلاش‌های انجام شده برای ارائه اقدامات دوجانبه و جمعی با افق‌های گسترده‌تر و زمینه‌های متعدد برای تامین منافع متقابل و مشترک را مورد بحث و بررسی قرار داد.

شورای وزیران در این جلسه به توافقات بین سعودی، جمهوری ازبکستان و جمهوری آذربایجان در زمینه انرژی که نشان‌دهنده تعهد به پایداری و ثبات بازارهای نفت و همکاری در زمینه‌های انرژی پاک است پرداخت و بر ضرورت دستیابی به یک انتقال منظم انرژی جهانی با هدف ساختن آینده‌ای پایدارتر برای این سه کشور و دیگر کشورهای جهان تاکید کرد.

سلمان الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی در پایان این نشست به خبرگزاری سعودی گفت که شورای وزیران نتایج مشارکت ریاض در پانزدهمین نشست کنفرانس سران کشورهای اسلامی را بررسی کرد.

او تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی ریاست جلسه قبلی خود را به تقویت اقدام مشترک، متبلور کردن مواضع، متحد کردن صفوف و انجام اقدامات مثبت در همه سطوح برای مقابله با چالش‌ها و ابتکار عمل در هر چیزی که به حل مناقشات و دستیابی به صلح منطقه‌ای و امنیت جهانی کمک می‌کند اختصاص داد.

وزیر اطلاع رسانی سعودی افزود که شورای وزیران از نتایج نشست‌های عربی در امور محیط ‌زیست به میزبانی ریاض در هفته گذشته قدردانی کرد و بر علاقه سعودی به همکاری با سازمان‌ها و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی برای ارتقای زمینه‌های کشاورزی، امنیت غذایی و آب که راهی است برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار است، تاکید کرد.

شورای وزیران در این جلسه همچنین موضوعات دستور کار در زمینه‌های امور اقتصادی و توسعه، امور سیاسی و امنیتی، کمیته عمومی مجلس شورای اسلامی را بررسی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید