اولین اتاق بازرگانی خلیجی - اروپایی در پایتخت سعودی افتتاح شد

خالد الفالح: ارزش تبادل تجاری فی‌مابین اتحادیه اروپا و سعودی به حدود 80 میلیارد یورو رسیده است که در مقایسه با سال گذشته رشد سالانه 30 درصدی را نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کلان‌شهر ریاض، پایتخت پادشاهی عربی سعودی، شاهد افتتاح اولین اتاق بازرگانی خلیجی - اروپایی بود تا در این راستا اولویت‌های اساسی برای تقویت همکاری‌های اقتصادی میان اتحادیه اروپا، سعودی و همه کشورهای خلیجی فراهم شود.

بر اساس آنچه در وب‌سایت رسمی «اتاق بازرگانی اروپایی - خلیجی» آمده است این اتاق بازرگانی اروپایی در سعودی دسترسی به بازارها و فراهم ساختن فرصت‌ها را برای شرکت‌های عضو از دو طرف مهیّا می‌کند.

بنا به اعلامیه صادره از این اتاق بازرگانی، کمیته‌ها در بخش‌های مختلف از دو طرف به طور موثر به بررسی مسائل مختلف و مشخصی مربوط به صنعت و ارائه دیدگاه‌ها و همچنین توصیه‌های ضروری برای بهبود دسترسی به بازارهای تجاری اتحادیه اروپا و نیز کمک به شکوفایی اقتصادی بلندمدت سعودی می‌پردازند.

افزون بر این و در چارچوب برنامه سعودی برای جذب 480 شرکت خارجی، تعداد شرکت‌های اروپایی که مجوز انتقال مقر منطقه‌ای خود به ریاض را دریافت کرده‌اند، به حدود 300 شرکت رسیده است.

در این راستا وزارت سرمایه‌گذاری سعودی تمایل خود را برای جذب شرکتهای بین‌المللی و انتقال مقرهای منطقه‌ای آن به این کشور با ارائه خدمات انتقال نظیر دفاتر موقت و آپارتمان‌ها یا ویلاها و تسهیل مراحل ورود آنها نشان داده است.

از سویی و همزمان با آغاز فعالیت‌های همایش سرمایه‌گذاری سعودی و اروپا، خالد الفالح، وزیر سرمایه‌گذاری سعودی، فاش کرد که ارزش تبادل تجاری فی‌مابین اتحادیه اروپا و سعودی به حدود 80 میلیارد یورو (84 میلیارد دلار) رسیده است که در مقایسه با سال گذشته رشد سالانه 30 درصدی را نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید