اولمرت: دولت نتانیاهو تصمیم گرفته پیروزی غیرواقعی در رفح محقق کند

نخست‌وزیر سابق اسرائیل به «العربیه»: واشینگتن تمایل ندارد از ماجراجویی‌های نتانیاهو و دستورکار او حمایت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چارچوب اختلافات داخلی اسرائیل، ایهود اولمرت، نخست‌وزیر سابق اسرائیل گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کنونی کشورش از طریق حمله به شهر رفح «به دنبال یک پیروزی خیالی» است.

اولمرت در مصاحبه با شبکه «العربیه» افزود که عملیات رفح موفق به بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی نزد حماس و سایر گروه‌های فلسطینی نخواهد شد.

نخست‌وزیر سابق اسرائیل در ادامه سخنان خود گفت: «آنچه اکنون به آن نیاز داریم بازگرداندن گروگان‌ها است و ما معتقد نیستیم که حمله به رفح به هدف ما که آزادی گروگان‌ها است، منجر شود.» وی همچنین تصریح کرد که «نهایت این پیروزی مصنوعی در رفح باعث می‌شود همه گروگان‌ها را از دست بدهیم، چرا که اقدام نظامی به تنهایی منجر به بازگشت آن‌ها به وطن نخواهد شد.»

وی در خصوص اعتراضات اسرائیل به سیاست نتانیاهو گفت: «مطمئن نیستم که این تظاهرات تاثیری بر رویکرد دولت اسرائیل نداشته باشد، اما ما در تلاش هستیم تا دولت را از انجام کارهایی که منافع اسرائیل را تامین نمی‌کند، باز داریم، و هیچ‌گونه عملیات نظامی در رفح نمی‌تواند اهدافی که ما تعیین کرده‌ایم را محقق کند».

اولمرت فاش کرد که مخالفان «در تلاش برای بسیج افکار عمومی در اسرائیل علیه دولت نتانیاهو برای برگزاری انتخابات زودهنگام و تغییر آن» هستند، و افزود که نظرسنجی‌ها به وضوح بی‌اعتمادی عمومی به عملکرد نتانیاهو را نشان می‌دهد.

نخست‌وزیر سابق اسرائیل در رابطه با روابط تل آویو و واشینگتن گفت: «همکاری اسرائیل و آمریکا بسیار گسترده است اما واشینگتن تمایلی برای حمایت از ماجراجویی‌های نتانیاهو و خدمت به دستورکار او را ندارد و این در زمان به تعویق افتادن محموله تسلیحات آمریکایی، مشخص شد. چرا که این یک اعتراض آشکار به سیاست نتانیاهو به حساب می‌آید».

ایهود اولمرت، نخست‌وزیر سابق اسرائیل در پایان. اظهارات خود به «العربیه» با بیان این‌که «واشینگتن می‌خواهد بدون مشارکت حماس روندی سیاسی را راه‌اندازی کند که به صلح پایدار منجر شود»، گفت:«ما نمی‌خواهیم به اشغال سرزمین‌های فلسطینی ادامه دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید