نتانیاهو بر ادامه عملیات رفح تا نابودی توان حماس و بازگرداندن گروگان‌ها تاکید کرد

نخست‌وزیر اسرائیل خطاب به هیئت مذاکره‌کنندگان‌‌ کشورش که به قاهره اعزام شده‌اند تاکید کرد که مصرّانه بر خواسته‌های دولت او برای تضمین امنیت اسرائیل پافشاری کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، سه‌شنبه 18 اردیبهشت گفت که آخرین پیشنهاد ارائه شده برای دستیابی به توافق آتش‌بس که از سوی حماس مورد موافقت قرار گرفته است خواسته‌های اساسی اسرائیل را برآورده نمی‌کند و تشدید فشار نظامی برای بازگرداندن گروگان‌های در بند حماس از غزه همچنان ضروری است.

نتانیاهو با بیان‌ این‌که پیشنهاد حماس از خواسته‌های ضروری اسرائیل بسیار دور است تاکید کرد که عملیات رفح با هدف نابودی حماس و بازگرداندن گروگان‌ها از غزه انجام می‌شود.

او خطاب به هیئت مذاکره‌کنندگان‌‌ کشورش که به قاهره اعزام شده‌اند تاکید کرد که مصرّانه بر خواسته‌های دولت او برای تضمین امنیت اسرائیل پافشاری کنند.

نتانیاهو همچنین عملیات رفح را گامی مهم برای نابودی بقایای توانمندی‌های نظامی حماس دانست و گفت:« حماس را از ایفای هر گونه نقشی در حکمرانی بر غزه [در آینده] منع خواهیم کرد و اجازه بازیابی توانمندی‌های نظامی آن را نخواهیم داد».

پیشتر، نیروهای اسرائیلی کنترل بخش فلسطینی گذرگاه مرزی رفح میان مصر و نوار غزه را به دست گرفتند، اقدامی که نتانیاهو آن را جهت نابودی توانمندی‌‌های نظامی حماس «گامی بسیار مهم» توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید