سعودی حمله شهرک‌نشینان اسرائیلی به کاروان کمک‌‌رسانی اردنی عازم غزه را محکوم کرد

در بیانیه وزارت خارجه سعودی از جامعه بین‌المللی خواسته شد تا به وظایف خود در قبال بحران غزه عمل کرده و تدابیر لازم را برای پاسخگو کردن اسرائیل به‌دلیل نقض مکرر قوانین بین‌المللی و حقوق بین‌الملل انسانی، اتخاذ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی، سه‌شنبه 18 اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی حمله امروز شهرک‌نشینان اسرائیلی به کاروان کمک‌های بشردوستانه پادشاهی اردن که در مسیر انتقال آن به نوار غزه بود را به شدت محکوم می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی تاکید شد که تکرار چنین حملاتی در نتیجه شکست نیروهای اشغالگر اسرائیل در انجام مسئولیت‌های آنها بر اساس قانون بین‌المللی انسانی ارزیابی شده و به عنوان تبانی سیستماتیک با انگیزه جلوگیری از رساندن کمک‌های بشردوستانه لازم به نوار غزه، تلقی می‌شود.

این وزارتخانه همچنین بر فراخوان سعودی تاکید کرد که در آن از جامعه بین‌المللی خواسته شده است تا تمامی تدابیر لازم را برای پاسخگو کردن اسرائیل به‌دلیل تخلفات آن و نقض مکرر قوانین بین‌المللی و حقوق بین‌الملل انسانی، اتخاذ کند.

بنا بر بیانیه وزارت خارجه سعودی در موضع ریاض همچنین از جامعه بین‌المللی خواسته شده است تا به وظایف خود در خصوص حفاظت و تامین امنیت عبور کاروان‌های کمک‌رسانی و تضمین رساندن آن به نوار غزه با هدف کاستن از بحران انسانی در این باریکه تحت محاصره، عمل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید