اسرائیل از بمباران اهدافی مرتبط با حزب‌الله در 6 منطقه از جنوب لبنان خبر داد

حزب‌الله روز گذشته از دو حمله پهپادی علیه مواضع نظامی در شمال اسرائیل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، چهارشنبه 19 اردیبهشت از حملات هوایی شب گذشته به اهداف حزب‌الله در شش منطقه در جنوب لبنان خبر داد.

ادرعی در شبکه اجتماعی «ایکس» افزود: «طی ساعات شب گذشته، ساختمان‌های نظامی حزب‌الله در کفرکلا، عیتا الشعب، خیام و مارون الرأس و همچنین اهدافی وابسته به حزب‌الله در حولا و عیترون درجنوب لبنان هدف حملات هوایی قرار گرفتند».

ادرعی تاکید کرد که ارتش اسرائیل حملاتی را برای از میان برداشتن تهدید محتمل در طیرحرفه و الجبین انجام داد.

حزب‌الله لبنان یک روز پس از حمله‌ای که به کشته‌شدن دو سرباز اسرائیلی انجامید، سه‌شنبه 18 اردیبهشت، اعلام کرد طی دو حمله پهپادی، پایگاه‌های نظامی را در شمال اسرائیل هدف قرار داده است.

حزب‌الله و اسرائیل از ابتدای جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه که هفت ماه از آغاز آن می‌گذرد، به‌طور روزانه به تبادل‌ آتش و بمباران مرزی ادامه می‌دهند، اما در هفته‌های اخیر این جبهه شاهد تشدید تنش‌ بوده است.

در حالی که ارتش اسرائیل برخی اوقات حملات خود را به عمق خاک لبنان می‌کشاند، تشدید حملات بیشتر در مناطق مرزی دو طرف ادامه داشته و حزب‌الله با افزایش عملیات خود یا هدف قرار دادن مکان‌هایی دورتر در خاک اسرائیل به عملیات اسرائیل در مرزهای لبنان پاسخ می‌دهد.

حمله پهپادی به سکوی سامانه گنبد آهنین

در همین راستا حزب‌الله سه‌شنبه اعلام کرد که با پهپادهای انفجاری، افسران و سربازان اسرائیلی را در محوطه «پادگان یفتاح» در شمال اسرائیل هدف گرفته است.

بنا به اعلام حزب‌الله، پهپادهای آن همچنین یکی از سکوهای سامانه گنبد آهنین واقع در جنوب پادگان نفتالی راموت را هدف گرفتند.

از سویی ارتش اسرائیل نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دو هدف هوایی را هنگام نفوذ از لبنان به شمال اسرائیل شناسایی کرد که یکی از آنها رهگیری و منهدم شد.

در این بیانیه آمده است که هدف قراردادن این پهپاد، خسارات جزیی بر جای گذاشت و جنگنده‌های اسرائیلی زیرساخت‌های حزب‌الله در جندین منطقه در جنوب لبنان را بمباران کردند.

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان طی بیانیه‌های دیگری سه‌شنبه اعلام کرد که طی حملاتی «تجهیزات جاسوسی»، «تحرکات سربازان» و سایت‌های نظامی اسرائیل را در آن سوی مرز با لبنان، هدف قرار داده است.

این حمله یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که حزب‌الله مسئولیت حمله پهپادی که تجمعی از نیروهای اسرائیلی در نزدیکی شهر «المطله» را هدف قرار داده بود، بر عهده گرفت.

ارتش اسرائیل سه‌شنبه اعلام کرد که در نتیجه این حمله حزب‌الله دو سرباز ارتش کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید