منابع اسرائیلی: عملیات رفح بسیار محدود و هدف آن فشار بر حماس خواهد بود

سخنگوی دولت اسرائیل: راه پایان دادن به جنگ این است که حماس سلاح خود را زمین گذاشته و گروگان‌ها را آزاد کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه «I24 News» سه‌شنبه 18 اردیبهشت به نقل از یک منبع اسرائیلی گزارش داد که عملیات نظامی در رفح بسیار محدود و هدف آن تحت فشار گذاشتن حماس برای پذیرش توافق آتش‌بس خواهد بود.

در همین راستا، سخنگوی دولت اسرائیل اعلام کرد که راه پایان دادن به جنگ این است که جنبش سلاح خود را زمین بگذارد و گروگان‌ها به وطن‌شان بازگردند.

بنا به گزارش‌ها یک هیئت اسرائیلی به مصر سفر کرد تا در قاهره احتمال تغییر موضع حماس در مورد پیشنهاد توافق دستیابی به آتش‌بس را ارزیابی کند.

یک مقام آگاه اسرائیلی در این‌باره به خبرگزاری «رویترز» گفته است که «این هیئت متشکل از نمایندگان رده میانی است که در صورت دستیابی به توافق آتش‌بس واقعی در آینده نزدیک، مقامات ارشد رهبری این هیئت مذاکره‌کننده را بر عهده خواهند گرفت.»

رویترز به نقل از این مقام اسرائیلی توضیح داد که پاسخ حماس به پیشنهاد توافق آتش‌بس برای اسرائیل «غیرقابل قبول» است.

پس از آن که حماس روز گذشته از پذیرش پیشنهاد مصر و قطر برای توافق آتش‌بس خبر داد، شورای جنگ اسرائیل، دوشنبه به اتفاق آرا تصمیم به ادامه عملیات نظامی در رفح را اتخاذ کرد.

در این بیانیه همچنین گفته شده است که کابینه جنگ اسرائیل با اجماع بر ادامه عملیات نظامی در رفح با هدف تشدید فشار بر حماس به موازات انجام مذاکرات برای پیشبرد تلاش‌ها جهت آزادی اسرا و تحقق اهداف اعلام شده جنگ، تاکید دارد.

به‌دنبال آن ارتش اسرائیل با انجام حملات شدیدی در شرق رفح کنترل کامل گذرگاه مرزی رفح در مرز غزه با مصر را به دست گرفته و بار دیگر نگرانی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی درباره وقوع فاجعه انسانی در جنوب نوار غزه را تشدید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید