حزب‌الله پس از کشتن دو سرباز مجددا افسران ارتش اسرائیل را با حملات پهپادی هدف گرفت

اسرائیل سه‌شنبه طی سلسله حملاتی هوایی اطراف عیتا الشعب، منطقه مارون الراس و شهرک بلیدا در جنوب لبنان را به شدت بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان یک روز پس از حمله مشابهی که به کشته شدن دو سرباز اسرائیلی منجر شد، سه‌شنبه 18 اردیبهشت، اعلام کرد طی دو حمله پهپادی پایگاه‌های نظامی را در شمال اسرائیل هدف قرار داده است.

حزب‌الله و اسرائیل از ابتدای جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه که هفت ماه از آغاز آن می‌گذرد، به‌طور روزانه به تبادل‌آتش و بمباران مرزی ادامه می‌دهند، اما در هفته‌های اخیر این جبهه شاهد تشدید تنش‌هایی بوده است.

در حالی که ارتش اسرائیل برخی اوقات حملات خود را به عمق خاک لبنان می‌کشاند، تشدید حملات بیشتر در مناطق مرزی دو طرف ادامه داشته و حزب‌الله با تشدید عملیات خود یا هدف قرار دادن مکان‌هایی دورتر در خاک اسرائیل به آن این تشدید تنش‌های مرزی پاسخ می‌دهد.

در همین راستا گروه شبه‌نظامی حزب‌الله سه‌شنبه اعلام کرد که با پهپادهای انفجاری افسران و سربازان اسرائیلی را در محوطه «پادگان یفتاح» در شمال اسرائیل هدف گرفته است.
بنا به اعلام حزب‌الله پهپادهای آن همچنین یکی از سکوهای سامانه گنبد آهنین واقع در جنوب پادگان نفتالی راموت را هدف گرفتند.

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان طی بیانیه‌های دیگری سه‌شنبه اعلام کرد که طی حملاتی «تجهیزات جاسوسی»، «تحرکات سربازان» و سایت‌های نظامی اسرائیل را در آن سوی مرز با لبنان مورد هدف قرار داده است.

این حمله یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که حزب مسئولیت حمله پهپادی که تجمعی از نیروهای اسرائیلی در نزدیکی شهر «المطله» را هدف قرار داده بود را بر عهده گرفت.
ارتش اسرائیل سه‌شنبه اعلام کرد که در نتیجه این حمله حزب‌الله دو سرباز این کشور کشته شدند.

ارتش اسرائیل سه‌شنبه هجدهم اردیبهشت در پاسخ به تشدید تنش‌های حزب‌الله در مرز با اسرائیل طی سلسله حملاتی هوایی اطراف عیتا الشعب، منطقه مارون الراس و شهرک بلیدا در جنوب لبنان را به شدت بمباران کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size