هشدار «مرسک» درباره ادامه اختلالات کشتیرانی در دریای سرخ

این شرکت دانمارکی اعلام کرد این بحران، ظرفیت حمل و نقل را تا حدود 20% در سه ماهه دوم سال کاهش خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه کشتیرانی «مرسک»، دوشنبه 17 اردیبهشت اعلام کرد وضعیت دریای سرخ همچنان رو به وخامت است و باعث ناآرامی در بخش حمل و نقل دریایی شده است.

به پیش‌بینی این شرکت، بحران در ترافیک حمل و نقل کانتینری در دریای سرخ، ظرفیت بخش بین خاور دور و اروپا را بین 15 تا 20% در سه ماهه دوم سال کاهش خواهد داد.

«مرسک» و شرکت‌های رقیب آن از دسامبر، مسیر کشتی‌ها را به مسیر دماغه امید نیک در اطراف آفریقا تغییر دادند تا از حملات گروه حوثی‌های یمن در امان بمانند، این امر به دلیل طولانی‌تر شدن مسیر، باعث افزایش نرخ حمل و نقل نیز شد.

این شرکت که به عنوان فشارسنج تجارت جهانی در نظر گرفته می‌شود، هفته گذشته اعلام کرد انتظار می‌رود بحران کشتیرانی ناشی از این حملات حداقل تا پایان سال ادامه داشته باشد.

شرک «مرسک» دوشنبه 17 اردیبهشت در یادداشتی به مشتریان خود گفت: «منطقه خطر گسترش یافته و حملات به مناطق دورتر دریایی می‌رسد.»‌‎

این شرکت افزود: «این امر کشتی‌ها را مجبور به پیمودن سفر طولانی‌تری کرده که باعث افزایش زمان و هزینه‌های تحویل کالا به مقصد شده است.»

مرسک اعلام کرد: «تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا با حرکت سریع‌تر و افزایش ظرفیت، اعتماد را افزایش دهیم.» این شرکت افزود تاکنون بیش از 125 هزار کانتینر اضافی را اجاره کرده است.

مرسک ادامه داد: «ظرفیت را تا حد امکان و متناسب با نیاز مشتریان خود افزایش داده ایم.»

وینسنت کلرک، مدیر‌عامل شرکت مرسک گفت: «حجم کانتینرهای امروز در مقایسه با رشد تولید ناخالص داخلی در اقتصاد جهانی بسیار زیاد است.»

او افزود: «در مقطعی شاهد بازگشت حجم به حالت عادی خواهیم بود.»

کلرک گفت: «ما شاهد تشدید اوضاع در منطقه بوده‌ایم و مرسک و همه خطوط کشتیرانی شبکه‌های خود را به‌صورت دائمی تنظیم کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید