مقام ارشد حماس: تخلیه رفح اقدامی خطرناک است که مذاکرات را متوقف می‌کند

ارتش اسرائیل، چندین محله در شرق رفح را برای تخلیه معین کرد و از غیرنظامیان خواست به سمت المواصی در خان یونس حرکت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که هزاران غیرنظامی فلسطینی به دنبال هشدارهای ارتش اسرائیل، فرار از مناطق شرق رفح در جنوب نوار غزه را آغاز کردند، حماس نسبت به عواقب خطرناک تخلیه این شهر هشدار داد.

به گزارش «رویترز»، یکی از رهبران ارشد این گروه دوشنبه 17 اردیبهشت اعلام کرد که دستور تخلیه صادره شده از سوی اسرائیل، «اقدامی خطرناک است و پیامدهای خاص خود را به دنبال خواهد داشت».

این مقام حماس با مسئول دانستن آمریکا، تاکید کرد: «دولت آمریکا در کنار اشغالگر اسرائیلی، مسئولیت این تروریسم را بر عهده دارد».

به گزارش «اکسیوس»، یک مقام دیگر حماس نیز گفت: «به دستیابی به توافق نزدیک بودیم و دستور تخلیه رفح، مذاکرات را متوقف خواهد کرد».

این اظهارات پس از آن بود که ارتش اسرائیل، چندین محله در شرق رفح را برای تخلیه معین کرد و از غیرنظامیان خواست به سمت المواصی در خان یونس حرکت کنند.

هشدار «آنروا»

همزمان آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی «آنروا» ضمن هشدار درباره حمله اسرائیل به این شهر مملو از آواره، تاکید کرد که چنین اقدامی «به معنای رنج و مرگ بیشتر برای غیرنظامیان است».

هلال احمر فلسطین نیز به العربیه تأکید کرد که مناطقی که امروز ساکنان رفح به آن پناه بردند (غرب خان یونس، غرب رفح و دیرالبلح) ، به هیچ وجه امن نیستند.

بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده، متحد نزدیک اسرائیل، ظرف چند ماه گذشته، مراتب نگرانی خود را نسبت به امنیت صدها هزار آواره فلسطینی که در رفح متمرکز شده‌اند، ابراز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید