آستین: هرگونه عملیات احتمالی در رفح شامل طرح قابل اعتماد برای تخلیه غیرنظامیان باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» دوشنبه 17 اردیبهشت اعلام کرد لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده طی یک تماس تلفنی، با یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود در مورد اسرا و تلاش‌های کمک‌های بشردوستانه به غزه، گفت‌وگو کرد.

آستین در این گفت‌وگو تاکید کرد که هرگونه عملیات نظامی احتمالی در رفح باید شامل یک طرح قابل اعتماد برای تخلیه غیرنظامیان فلسطینی باشد.

وزیر دفاع آمریکا به همتای خود نسبت به بازگرداندن تمامی گروگان‌های در غزه بدون قید و شرط اطمینان داد.

این تحولات در حالی رخ داد که تیم‌های امداد و نجات، یک‌شنبه شب 16 اردیبهشت از کشته شدن 16 نفر از دو خانواده در حملات اسرائیل به این شهر جنوبی، پس از کشته شدن سه سرباز اسرائیلی در حمله به گذرگاه «کرم ابوسالم« که حماس مسئولیت آن را بر عهده گرفت، خبر دادند.

تیم‌های امداد و نجات تعداد کشته‌شدگان در رفح را به خبرگزاری «فرانسه» 16 نفر اعلام کردند که 7 نفر از خانواده «العطار» و 9 نفر دیگر از خانواده «قشطه» جزو کشته‌شدگان این حملات بودند.

منابع پزشکی نیز با تایید قربانیان اعلام کردند این دو حمله شامگاه یک‌شنبه در اردوگاه آوارگان «یبنا» در محله السلام در شرق رفح رخ داده است.

بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی اسرائیل در تظاهرات خانواده‌های سربازان کشته شده در نوار غزه، خواستار حمله فوری به شهر رفح شد.

اسموتریچ در گفت‌وگو با نتانیاهو، گادی آیزنکوت و یوآو گالانت گفت: «همه خواهان آزادی اسرا هستند اما تسلیم و سازش را نمی پذیرند.»

نگرانی درباره هزاران آواره

سازمان‌های بین المللی، و کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده متحد اصلی اسرائیل، نگرانی خود را نسبت به امنیت صدها هزار غیرنظامی فلسطینی در رفح را ابراز کردند.

سازمان ملل نیز بارها اعلام کرد هیچ مکان امنی در کل نوار غزه برای مردم رفح وجود ندارد.

در حال حاضر، بیش از دو میلیون فلسطینی که به دلیل جنگ هفت ماهه آواره شده‌اند، در شرایط دشوار در غزه زندگی می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید