رسانه‌های اسرائیلی: گالانت از نتانیاهو خواست با پیشنهاد مصر موافقت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اینکه حماس، یک‌شنبه 16 اردیبهشت، پایان مذاکرات آتش‌بس نوار غزه در قاهره را اعلام کرد، «سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل» گزارش داد یوآو گالانت، وزیر دفاع این کشور، از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، در جلسه شورای وزیران امور سیاسی و امنیتی خواسته با پیشنهاد مصر موافقت کند.

«توافق خوب»

به گزارش «سازمان رادیو و تلویزیون» اسرائیل، گالانت هنگام جلسه شورای وزیران گفت: «این یک توافق خوب و فرصتی برای بازگرداندن گروگان‌ها است.»

وزیر دفاع اسرائیل بر تصویب شدن توافق و بازگشت گروگان‌ها تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، تمام اعضای شورای وزیران، از جمله مقام‌های سرویس‌های امنیتی با پیشنهاد مصر موافقت کردند.

به گفته این کمیسیون، نتانیاهو نسبت به این پیشنهاد تردیدهایی داشت اما شورا با مفاد اصلی پیشنهاد مصر موافقت کرد.

این گزارش افزود نتانیاهو و روسای دستگاه‌های امنیتی در جلسه‌ای که پس از نشست شورای وزیران امور سیاسی و امنیتی برگزار شد، تصمیم گرفتند به دلیل ترس از نشت اطلاعات، طرح کلی را به اعضای دولت ارائه نکنند تا به مذاکرات آسیبی وارد نشود.

به نظر می‌رسد که نظر وزیر دفاع اسرائیل تا حدودی با بنی گانتز، وزیر در دولت جنگ اسرائیل، همسو است. گانتز از احزاب سیاسی و سیاستمداران خواسته است که منتظر اخبار و بیانیه‌های رسمی بوده وضمن حفظ «آرامش» به دلیل مسائل سیاسی در حالت «هیجان‌زدگی» قرار نگیرند. این توصیه به‌نظر می‌رسد در راستای بررسی دقیق پیشنهاد مصر صورت گرفته است.

تلاش‌ میانجی‌گریان در مصر، قطر و ایالات متحده برای دستیابی به آتش‌بس و مبادله گروگان‌های اسرائیلی و زندانیان فلسطینی ادامه دارد.

پیشنهاد مصر شامل تبادل اسرا بین دو طرف، آتش‌بس و بازگشت آوارگان فلسطینی به شمال غزه است.

با این حال، اسرائیل با پیشنهاد آتش‌بس دائمی و خروج نیروهایش از نوار غزه به‌شدت مخالفت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید