حمله گروه‌های مسلح عراقی به یک پایگاه هوایی اسرائیل در ایلات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملاتی که توسط گروه‌ها و شبه‌نظامیان مسلح مورد حمایت ایران از عراق، یمن و لبنان علیه اهداف اسرائیل انجام می‌شود.

گروه‌های مسلح عراقی، دوشنبه 17 اردیبهشت اعلام کردند که یک پایگاه هوایی در منطقه ایلات اسرائیل را هدف حمله پهپادی قرار دادند.

گروه‌هایی که خود را «مقاومت اسلامی در عراق» می‌خوانند، در بیانیه‌ای در تلگرام با اشاره به اینکه این حمله در سحرگاه امروز انجام شده است، گفتند: «هواپیماهای بدون سرنشین پایگاه هوایی اسرائیل در ایلات را هدف قرار داد.»

گروه‌های مسلح عراقی یکشنبه نیز اعلام کردند که بندر حیفا را هدف قرار دادند.

این گروه‌ها روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کردند که بعدازظهر شنبه در واکنش به جنگ اسرائیل علیه غزه، این حمله را با موشک کروز توسعه‌یافته انجام دادند.

با آغاز جنگ غزه بسیاری از شبه‌نظامیان و گروه‌های مسلح وابسته به ایران در یمن، عراق، سوریه و لبنان با اعلام «وحدت میدان‌های نبرد»، حملاتی را در حمایت از حماس علیه اسرائیل انجام می‌دهند.

جنوب لبنان از روزهای نخست جنگ غزه شاهد تبادل آتش شبه روزانه میان اسرائیل و حزب‌الله است.

گروه حوثی نیز در همین راستا بیش از 100 حمله موشکی و پهپادی را علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داد که روند تردد در این آبراه بین المللی را مختل کرد.

چندین گروه مسلح عراقی هم پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور را ظرف چند ماه گذشته هدف قرار دادند که این حملات از فوریه گذشته متوقف شد اما نزدیک به دو هفته قبل از سر گرفته شد.

این گروه‌ها همچنین شماری از موشک‌ها و پهپادها را به سوی اسرائیل شلیک کردند که خسارت چندانی برجای نگذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید