اسرائیل از کشته‌شدن سه گروهبان ارتش در حمله موشکی حماس خبر داد

در پی این حمله موشکی، نیروهای اسرائیلی، گذرگاه کرم شالوم را بسته و از ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه از این گذرگاه که نقطه اصلی ورود کمک‌ها است، جلوگیری کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن که حماس بعدازظهر یکشنبه، ده موشک به سمت منطقه کرم شالوم در امتداد مرز اسرائیل و غزه شلیک کرد، ارتش اسرائیل تایید کرد که 3 گروهبان در نتیجه این حمله کشته شدند.

خبرنگار العربیه، دوشنبه 17 اردیبهشت گزارش داد که ارتش اسرائیل هویت سه گروهبان کشته شده به نام‌های رابین مارک مردخای آسولین 19 ساله، ایدو تستا 19 ساله و تل شوویت 21 ساله را تایید کرد.

به گفته خبرنگار العربیه، مرکز پزشکی سوروکا اعلام کرد که 10 زخمی این حمله را پذیرش کرده که حال سه نفر وخیم، دو نفر متوسط است و پنج نفر هم به شکل جزیی مصدوم شدند.

این اذعان ارتش اسرائیل اندکی پس از این حمله منتشر شد و نیروهای اسرائیلی، گذرگاه کرم شالوم واقع در این منطقه را بسته و از ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه از این گذرگاه که نقطه اصلی ورود کمک‌ها است، جلوگیری کردند.

ارتش اسرائیل تصریح کرد که بسیاری از زخمی‌های این حمله موشکی، بلافاصله تحت درمان قرار گرفته و برای دریافت مراقبت‌های پزشکی فوری، به بیمارستان‌ها منتقل شدند.
خانه‌ای نیز در کیبوتز کرم شالوم، هدف حمله راکتی قرار گرفت و منهدم شد.

موشک‌های کوتاه برد

حماس با انتشار بیانیه‌ای ضمن پذیرش مسئولیت این حمله موشکی، اعلام کرد: «گردان‌های القسام، منطقه کرم شالوم را با راکت‌های کوتاه برد 114 میلی‌متری «رجوم»، هدف قرار دادند.

در ادامه این بیانیه آمده است که موشک‌ها از فاصله چند صد متری گذرگاه رفح شلیک شد که یکی از معدود مناطقی است که سربازان ارتش اسرائیل از زمان جنگ غزه، وارد آن نشده‌اند.

نیروی هوایی اسرائیل در پاسخ به این حمله راکتی، حملات خود را به مراکز فرماندهی حماس و دیگر مواضع در رفح و همچنین علیه سکوهای موشکی مورد استفاده در همین حمله که به نظر می‌رسد از سکوهای زیرزمینی انجام شده است، تشدید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید