معترضان مقابل دفتر نتانیاهو خواستار عدم انعقاد توافق معامله اسرا با حماس شدند

مذاکرات قاهره روز گذشته با هدف دستیابی به آتش‌بس در جنگ میان اسرائیل و حماس در نوار غزه، در فضای تبادل اتهامات میان دو طرف از سر گرفته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ده‌ها نفر از افراد منتسب به کانون خانواده‌های اسرائیلی داغدار جنگ غزه، یکشنبه 15 اردیبهشت با برپایی تظاهرات برابر دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، خواستار عدم انعقاد معامله آزادی گروگان‌ها با حماس شدند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، تظاهرکنندگان شعارهایی علیه توافق احتمالی سر داده و خواستار عدم پذیرش آن از سوی نخست‌وزیر شدند. معترضان همچنین از ورود خودروهای وابسته به نخست‌وزیری در آستانه جلسه دولت در قدس، جلوگیری کردند.

تظاهرات در تل‌آویو

از سویی هزاران نفر از جمله بستگان گروگان‌ها، شامگاه جمعه در تل آویو، از دولت نتانیاهو خواستند به توافقی دست یابد که آزادی گروگان‌ها را امکان‌پذیر کند.

در بنری بزرگ در کنار عکس نتانیاهو نوشته شده بود: «تو هر توافقی را تضعیف می‌کنی».

مذاکرات قاهره روز گذشته با هدف دستیابی به آتش‌بس در جنگ میان اسرائیل و حماس در نوار غزه، در فضای تبادل اتهامات میان دو طرف از سر گرفته شد.

این در حالی است که اسرائیل، هیئت خود را به قاهره اعزام نکرد و یک مقام ارشد اسرائیلی تاکید کرد که اعزام هیئت اسرائیلی به پایتخت مصر مشروط به مشاهده «تحول مثبت» در چارچوب معامله گروگان‌ها است.

همزمان سایت خبری «اکسیوس» اعلام کرد که ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا«سیا» اکنون در قاهره است.

تهدید به اجرای عملیات رفح

اسرائیل در راستای اعلام تعهد خود به «نابودی» حماس، هفته‌هاست که تهدید کرده، شهر رفح که مملو از حدود 1.4 میلیون آواره فلسطینی است را هدف حمله زمینی قرار خواهد داد.

نتانیاهو با تأکید بر این که حمله به رفح برای «نابود کردن» آخرین تیپ‌های حماس، ضرورت دارد، تهدید می‌کند که «با توافق یا بدون توافق» آتش‌بس موقت، به حرکت در راستای اجرای این عملیات ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید