برنامه جهانی غذا: شمال نوار غزه از قحطی فراگیر رنج می‌برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سیندی مک‌کین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا گفت که نوار غزه از «قحطی فراگیری» رنج می‌برد که در حال گسترش به سوی جنوب نوار این باریکه است.

مک‌کین در بخشی از مصاحبه خود با شبکه آمریکایی «ان‌بی‌سی» گفت: «یک قحطی، قحطی فراگیری در شمال غزه وجود دارد و به سمت جنوب نیز در حال گسترش است.»

مدیر این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد در ادامه گفت: «وقتی این گونه درگیری‌ها رخ دهد و با اتفاقاتی که جنگ به همراه دارد، قحطی ایجاد می‌شود.»

سیندی مک‌کین افزود: «آنچه ما می‌خواهیم و دائماً خواسته‌ایم، آتش‌بس و دسترسی بدون مانع ساکنان به کمک‌های بشردوستانه است.»

برنامه جهانی غذا یکی از چندین آژانس و سازمان بشردوستانه است که تلاش دارند مواد غذایی را به غزه برساند.

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه نیز اعلام کرد که وضعیت دستیابی ساکنان نوار غزه به مواد غذایی کمی بهبود یافته است، اما خطر قحطی همچنان وجود دارد.

حمله‌ حماس به اسرائیل در هفت اکتبر منجر به کشته‌شدن 1170 نفر شد که اکثر آن‌ها غیرنظامی بودند. در پاسخ به این حمله، اسرائیل عملیات نظامی گسترده‌ای را آغاز کرد که تاکنون باعث کشته‌شدن ده‌ها هزار نفر شد.

وزارت بهداشت نوار غزه روز یکشنبه اعلام کرد که شمار کشته‌‌شدگان جنگ اسرائیل در این باریکه به 34 هزار و 654 نفر و تعداد مجروحان به بیش از 77 هزار و 867 نفر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید