حزب‌الله یک پایگاه اسرائیلی را هدف حملات توپخانه قرار داد

ارتش اسرائیل گزارش داد سامانه پدافند هوایی این کشور یک پهپاد که از لبنان به شمال اسرائیل نفوذ کرده بود را رهگیری و منهدم کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان اعلام کرد سربازان اسرائیلی که در حال حرکت در پایگاه «یاد بلیدا» بودند را، بامداد شنبه 15 اردیبهشت، هدف گلوله‌های توپخانه قرار داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «العالم العربی»، حزب‌الله در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که این بمباران «در حمایت از مردم ثابت‌قدم فلسطین در نوار غزه و حمایت از مقاومت قهرمانه آن‌ها» انجام شده است.

با آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه در اکتبر گذشته، تبادل آتش میان اسرائیل، حزب‌الله و گروه‌های مسلح فلسطینی مستقر در مرزهای جنوبی لبنان به صورت تقریبا روزانه ادامه دارد.

ارتش اسرائیل جمعه گزارش داد سامانه پدافند هوایی این کشور یک پهپاد که از لبنان به شمال اسرائیل نفوذ کرده بود را رهگیری و منهدم کرده است.

«دیدبان حقوق بشر سوریه» نیز اعلام کرد حمله اسرائیل به حومه دمشق، در نزدیکی پایتخت سوریه، در ساعات پایانی شب پنجشنبه، یک مرکز آموزشی و امنیتی وابسته به حزب‌الله را هدف قرار داد.

از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، اسرائیل صدها حمله هوایی علیه ارتش سوریه و گروه‌های مسلح هوادار ایران از جمله حزب‌الله لبنان انجام داده است. شدت این حملات در پی آغاز جنگ غزه افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید