مجروح شدن 8 سرباز سوری در حمله اسرائیل به تاسیسات نظامی حزب‌الله در حومه دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع نظامی سوری از مجروح شدن 8 سرباز در حمله اسرائیل به تاسیساتی در حومه دمشق خبر داد.

تلویزیون رسمی سوریه، شامگاه پنج‌شنبه 13 اردیبهشت به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که اسرائیل این حمله هوایی را از جولان انجام داد که منجر به خسارات مادی نیز شد.

از سوی دیگر دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که اسرائیل طی حمله به حومه دمشق در شامگاه پنج‌شنبه، یک مرکز آموزشی امنیتی وابسته به گروه حزب الله لبنان را هدف قرار داد.

این نهاد با اشاره به اینکه این اولین حمله اسرائیل به گروه‌های مسلح وابسته به ایران در سوریه از زمان هدف قرار دادن کنسولگری تهران در دمشق در اوایل ماه گذشته است گفت که گزارش‌های تایید شده‌ای مبنی بر وقوع خسارات جانی در این حمله دریافت کرده است.

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، همزمان با به پرواز درآمدن پهپاد‌های اسرائیلی در حریم هوایی سوریه انفجارهایی در حومه جنوب غربی دمشق در نزدیکی استان قنیطره به وقوع پیوست.

از زمان آغاز جنگ در سوریه در سال 2011، اسرائیل صدها حمله هوایی را علیه ارتش سوریه و گروه‌های مسلح وابسته‌ به ایران که به رهبری حزب الله لبنان در حال جنگ در کنار نیروهای رژیم بشار اسد هستند، انجام داده است.

ارتش اسرائیل از زمان آغاز جنگ با حماس در نوار غزه در 7 اکتبر ماه سال گذشته، حملات خود در خاک سوریه را افزایش داد.

در اوایل آوریل ساختمان وابسته به کنسولگری ایران در دمشق هدف حمله قرار گرفت. طی این حمله تعدادی از فرماندهان بلند پایه و اعضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی کشته شدند و تهران و دمشق بلافاصله این حمله را به اسرائیل نسبت دادند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، حدود 3000 جنگجو و مستشار نظامی سپاه پاسداران ایران در سوریه مستقر هستند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه و یک منبع نزدیک به حزب الله لبنان، ایران پس از حملات اخیر اسرائیل که تعدادی از فرماندهان نظامی این کشور را هدف قرار داد، حضور نظامی خود در سوریه را کاهش داد.

یک منبع نزدیک به حزب الله به خبرگزاری فرانسه گفت: «نیروهای ایرانی طی هفته‌های گذشته منطقه جنوب سوریه را تخلیه و از مواضع خود در حومه دمشق، درعا و قنیطره در جنوب این کشور عقب‌نشینی کردند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید