رزمایش تمرین‌های مشترک سعودی و آمریکا «سپر بازدارندگی 4» در ظهران برگزار شد

این رزمایش مشترک سعودی و آمریکا در ظهران در راستای بازدارندگی و با هدف ارتقای سطح هماهنگی و آمادگی‌ نهادها و یگان‌های نظامی و غیرنظامی در رویارویی پیشگیرانه با بحران‌های ناشی از تهدیدات سلاح‌های کشتار جمعی برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رزمایش تمرین‌های مشترک نیروهای پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا تحت عنوان «سپر بازدارندگی 4» در مقر فرماندهی منطقه شرق ظهران با حضور یگان‌هایی از نیروهای مسلح سعودی و نیروهای تحت امر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» برگزار شد.

در این تمرین‌های نظامی همچنین تیم‌هایی به نمایندگی از تعدادی از نهادهای دولتی نظامی و غیرنظامی از جمله خدمات بهداشتی وزارت دفاع، اداره کل پدافند غیرعامل و وزارت بهداشت و سازمان هلال احمر سعودی حضور داشتند.

سرهنگ ترکی السمیری، فرمانده گردان مرکب شرکت‌کننده در رزمایش تاکید کرد که رزمایش مشترک «سپر بازدارندگی 4» با هدف ارتقای توانمندی شرکت‌کنندگان برای مقابله با تهدیدات سلاح‌های کشتار جمعی، یکسان‌سازی مفاهیم و رویه‌های و اقدامات لازم و مهارت‌ها در میان نیروهای مسلح سعودی، سازمان‌های دولتی شرکت‌کننده و طرف آمریکایی دوست، و افزایش آگاهی‌بخشی نسبت به خطرات شیمیایی، بیولوژیکی، رادیواکتیو و هسته‌ای انجام می‌شود.

السمیری افزود که یگان‌های نظامی شرکت‌کننده تمرینات میدانی را برای آزمایش سطح آمادگی پاسخگویی طرح‌های ملی در زمینه سلاح‌های کشتار جمعی، سنجش اثربخشی تبادل گزارش‌ها و اطلاعات در حین انجام رزمایش و هماهنگی مشترک برای اقدامات واکنش میدانی فیمابین طرف‌های دارای نقش در این رزمایش، انجام دادند.

در این رزمایش مشترک نیروهای سعودی و آمریکا از مهمات تشبیهی برای انجام عملیات مدیریت بحران ناشی از استفاده از سلاح‌های کشتار استفاده شد.
تیم‌های اورژانس و خدمات بهداشتی وزارت دفاع، وزارت بهداشت، اداره کل پدافند غیرعامل و سازمان هلال احمر سعودی تمریناتی را برای تقویت هماهنگی و همکاری مشترک فی‌مابین به‌منظور مقابله با حوادث شیمیایی و میکروبی انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید