بیل گیتس به «العربیه»: سعودی 500 میلیون دلار برای ریشه‌کنی فلج اطفال اختصاص داد

اولین دفتر منطقه‌ای بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» در شهر غیرانتفاعی محمد بن سلمان «مسک» در ریاض افتتاح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیل گیتس، میلیاردر آمریکایی و یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، در مصاحبه خود با «العربیه»، توضیح داد که پادشاهی عربی سعودی 500 میلیون دلار برای ریشه‌کنی فلج اطفال اختصاص داده است.

گیتس در ادامه افزود که او در دیدار خود با محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی درباره تلاش‌ها برای ریشه‌کن کردن فلج اطفال، ریشه‌کنی آن در بیشتر کشورها و اطمینان از اینکه هیچ کودکی دوباره به فلج مبتلا نشود، صحبت کرده است.

این میلیاردر آمریکایی در ادامه مصاحبه خود گفت: «ولی‌عهد سعودی موافقت کرد تا به عنوان شریکی بسیار قوی در از بین بردن فلج اطفال ایفای نقش کند و در این راستا پادشاهی عربی سعودی تمایل خود را برای اختصاص دادن 500 میلیون دلار برای ریشه‌کنی فلج اطفال اعلام کرده است».

به گفته بیل گیتس بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» اولین دفتر منطقه‌ای خود را در شهر غیرانتفاعی محمد بن سلمان «مسک» در ریاض افتتاح کرد و در چارچوب این توافق برنامه‌های مشترکی در زمینه‌های آموزشی، فناوری و بهداشت به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

افزون بر این، سعودی بیش از 600 میلیون دلار برای محافظت از سالانه 370 میلیون کودک در برابر فلج اطفال و رهایی میلیون‌ها نفر از فقر در 33 کشور عضو بانک توسعه اسلامی با همکاری بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس اختصاص داده است.

یادداشت همکاری مشترک بین مرکز امداد و کمک‌رسانی بشردوستانه ملک سلمان و بنیاد بیل و ملیندا گیتس در حاشیه نشست ویژه مجمع جهانی اقتصاد که در ریاض برگزار شد، امضا شد.

براساس این یادداشت همکاری، سعودی 500 میلیون دلار ظرف پنج سال آینده به ابتکارعمل جهانی برای ریشه‌کنی فلج اطفال که یک مشارکت عمومی-خصوصی، به رهبری دولت‌های ملی در کشورهای ذینفع و با همکاری شش شریک دیگر، از جمله بنیاد بیل و ملیندا گیتس به مورد اجرا گذاشته می‌شود، اختصاص می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید