ارتش اسرائیل سربازان آماده برای عملیات رفح را به مرخصی فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی‌که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تایید کرد عملیات نظامی این کشور در رفح آغاز خواهد شد، رسانه‌ها اسرائیلی خبر دادند ارتش شمار نیروهایش را کاهش داده و برخی از سربازان احتیاطی خود را مرخص کرده است.

به گفته ارتش، سربازانی که به مرخصی اعزام شدند، پیشتر برای شرکت در عملیات زمینی رفح انتخاب شده بودند. تاکنون هیچ جزئیاتی درباره علت کاهش نیروهای اسرائیلی منتشر نشده است.

مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی خبر دادند، بنیامین نتانیاهو در دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، تصریح کرد توافقی که شامل پایان‌دادن جنگ در نوار غزه باشد را نمی‌پذیرد.

بلینکن در هفتمین سفر به خاورمیانه پس از آغاز جنگ هفت اکتبر در نوار غزه، چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت، به دیدار نتانیاهو رفت و بیش از دو ساعت در جلسه‌ای خصوصی و بدون حضور مشاوران نتانیاهو با نخست‌وزیر اسرائیل رایزنی کرد.

بنیامین نتانیاهو، این هفته، ضمن اشاره به آغاز عملیات تخلیه غیرنظامیان از رفح تاکید کرد، حتی در صورت دستیابی به توافق با حماس درباره مبادله گروگان‌ها و زندانیان، حمله زمینی اسرائیل به شهر رفح انجام خواهد شد.

رفح میزبان بیش از دو میلیون آواره فلسطینی است و جامعه جهانی نسبت به پیامدهای عملیات احتمالی اسرائیل در این شهر هشدار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید