ولی‌عهد سعودی با دبیر دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها مقدمات اکسپو 2030 ریاض را بررسی کرد

ریاض با میزبانی نمایشگاه بین‌‌المللی اکسپو تجربه جهانی استثنایی ارائه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در ریاض با دیمیتری کرکنتزس، دبیرکل دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها دیدار کرد.

به گزارش «العربیه» در دیدار بن سلمان و کرکنتزس در ریاض تدارکات پادشاهی عربی سعودی و مجهز‌سازی آن برای میزبانی اکسپو 2030 مورد بررسی قرار گرفت.

برگزاری نمایشگاه اکسپو 2030 در پایتخت سعودی پلتفرمی منحصر به فرد را برای نمایش برجسته‌ترین نوآوری‌ها و فناوری‌های مدرن و همچنین نقش‌های آن در غلبه بر موانع پیش‌رویی که کره زمین در زمینه‌های مختلف با آن مواجه است ارائه می‌کند.

شهر ریاض با میزبانی «اکسپو» همچنین تجربه جهانی استثنایی را برای شرکت‌کنندگان و میلیون‌ها بازدیدکننده فراهم می‌کند.

بنا بر تدارکات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده نمایشگاه بین‌المللی اکسپو ریاض در سال 2030 در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی ملک سلمان برگزار خواهد شد.

در این طرح نمایشگاهی در حال توسعه، افزون بر شبکه جاده‌ای مدرن استفاده از شبکه «قطار ریاض» که تمام نقاط پایتخت سعودی را متصل می‌کند دسترسی بازدیدکنندگان به ویژه آنهایی که از طریق فرودگاه وارد ریاض می‌شوند، تسهیل می‌شود.

پروژه این نمایشگاه بین‌المللی با 226 غرفه‌ به گونه‌ای طراحی شده‌ که شبیه یک کره زمین است و خط استوا در وسط آن قرار دارد تا فرصت‌های دسترسی برابر برای همه شرکت‌کنندگان تضمین شود.

مکان‌های غرفه‌های کشورها در این نمایشگاه با توجه به خطوط طول جغرافیایی هر کشور به شکلی منعطف تعیین می‌شود تا کشورهای شمال و جنوب جهان در نمادی از ایفای نقش مهم پادشاهی عربی سعودی در تسهیل همکاری بین کشورهای جهان گرد‌هم آیند.

این طرح نمایشگاهی باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان در فواصل بسیار کوتاه پیاده‌روی بتوانند میان غرفه‌ها، میادین عمومی، امکانات اختصاص داده شده به فرهنگ و نوآوری و امکانات خدمات غذایی به شیوه‌ای روان و انعطاف‌پذیر در راهروهای کاملاً سایه‌دار با طرح‌هایی از میراث معماری الهام‌گرفته از تاریخ ریاض تردد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید