سنتکام: قایق بدون سرنشین حوثی‌ها را هدف قرار دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد نیروهایش با موفقیت یک قایق بدون سرنشین را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن رهگیری و منهدم کردند.

سنتکام، چهارشنبه 12 اردیبهشت، با انتشار بیانیه‌ای گفت نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا روز گذشته «تشخیص دادند که این شناور تهدیدی فوری برای نیروهای آمریکایی، ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه است.»

حوثی‌ها نیز روز گذشته اعلام کردند دو ناوشکن آمریکایی و دو کشتی در دریای سرخ و اقیانوس هند را هدف حمله پهپادی قرار داد‌ند. بیانیه‌ حوثی‌ها همچنین از شلیک سه موشک بالستیک ضدکشتی و سه پهپاد به سمت کشتی «سیکلادس» در دریای سرخ خبر داد.

بر اساس این بیانیه و به گفته یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، کشتی سیکلادس متعلق به یونان بوده و با پرچم مالت به سوی بندر ایلات اسرائیل در حرکت بوده است.

سنتکام با تایید این حمله اعلام کرد، گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که هیچ‌گونه آسیبی به خدمه سیکلادس وارد نشده و کشتی به مسیرش ادامه داده است.

حوثی‌ها می‌‌گویند در جریان حملات روز گذشته، اقدام به حمله پهپادی علیه «اوریون»، یک کشتی اسرائیلی در اقیانوس هند، کرده‌اند.

فرماندهی مرکزی آمریکا روز گذشته نیز با انتشار بیانیه‌ای در رسانه اجتماعی «ایکس» خبر داد نیروهایش یک پهپاد حوثی که به سمت ناوشکن‌های «فیلیپین سی» و «لبون» در دریای سرخ شلیک شده بود را منهدم کرده‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی‌ از 19 نوامبر تاکنون بیش از 100 کشتی در دریای سرخ و دریای عرب را با پهپاد و موشک هدف قرار دادند.

این حملات همچنین به غرق‌شدن «روبی‌مار»، کشتی باری حامل مواد شیمیایی خطرناک، منجر شد. در پی غرق‌شدن روبی‌مار دولت قانونی یمن و سایر نهادهای بین‌المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست‌محیطی در آب‌های منطقه هشدار دادند.

پیشتر نیز حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» که حامل پرچم باربادوس و تحت مدیریت یونان بود، منجر به کشته‌شدن سه خدمه کشتی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید