کشته‌شدن 15 فلسطینی در بمباران اسرائیل به رفح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «فلسطین» دوشنبه، 10 اردیبهشت گزارش داد در پی حمله اسرائیل به سه خانه در شهر رفح در جنوب نوار غزه، تعداد کشته‌شدگان به 15 نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری «انباءالعالم العربی»، گردان‌های «عزالدین القسام»، شاخه نظامی جنبش «حماس» نیز از حمله با خمپاره‌های کالیبر سنگین به مقر نیروهای اسرائیلی در محور «نتساریم» در جنوب شهر غزه خبر داد و به جزئیات این حمله هیچ اشاره‌ای نکرد.

گردان‌های «القسام» در رویدادی جداگانه اعلام کرد اعضای این گروه با استفاده از مواد منفجره و موشک‌های عمل نکرده اسرائیل در خیابان «السکه» در منطقه «المغرفه» در مرکز نوار غزه، نیروهای اسرائیلی را در کمین انداختند. هیچ خساراتی در این دو حادثه گزارش نشده است.

خبرگزاری «فلسطین» گزارش داد حملات هوایی اسرائیل خانه‌ای در محله « الجنینه» در شرق شهر رفح را هدف قرار داد که 4 نفر از جمله زنان و کودکان کشته و تعدادی زخمی شدند.

همچنین در پی حمله اسرائیل به خانه‌ای که محل پناه آوارگان در اردوگاه «الشابوره» در مرکز نوار غزه بود، 6 نفر کشته شدند.
حمله به سومین خانه در رفح منجر به کشته شدن 5 نفر دیگر شد.

وزارت بهداشت غزه یک‌شنبه 9 اردیبهشت اعلام کرد تعداد قربانیان نوار غزه از 7 اکتبر آغاز جنگ به 34 هزار 454 نفر و مجروحان به 77 هزار 575 نفر افزایش یافته است.

حملات به رفح که به بیش از یک میلیون فلسطینی را پناه داده است، ساعاتی پیش انجام شد که انتظار می‌رود مصر میزبان رهبران حماس برای گفت‌وگو درباره توافق آتش‌بس با اسرائیل باشد.

این جنگ پس از حمله حماس به اسرائیل در 7 اکتبر آغاز شد که بر اساس آمار اسرائیل، 1200 نفر کشته و 253 نفر دیگر به اسارت حماس درآمدند.

اسرائیل متعهد شد حماس که کنترل غزه را در اختیار دارد را نابود کند. به گفته مقامات بهداشتی غزه، در حمله اسرائیل به نوار غزه بیش از 34 هزار فلسطینی از جمله 66 فلسطینی در 24 ساعته گذشته کشته شدند.

جنگ باعث آوارگی جمعیت 2.3 میلیون نفری نوار غزه و تخریب بیشتر بخش‌های آن شد.

مقامات حماس گفتند هیئتی به ریاست خلیل الحیه، معاون رئیس جنبش در غزه، پیشنهاد آتش‌بسی که حماس به میانجیگران قطر و مصر ارائه کرده و پاسخ اسرائیل را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید