ولی‌عهد سعودی بر تعهد به همکاری با شرکای بین‌المللی در زمینه‌های توسعه تاکید کرد

محمد بن سلمان: چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی بر تمام ابعاد زندگی تأثیر می‌گذارد و دستاوردهای کنونی تنها آغاز راه توسعه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در جریان شرکت خود در گفت‌و‌گوهای ویژه در نشست ویژه همایش جهانی اقتصاد در ریاض، تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی به موازات تحولات اقتصادی و اجتماعی بزرگی که شاهد است با بکارگیری همه تلاش‌ها برای ایجاد ساختار جهانی قوی‌تر، باثبات‌تر و پایدارتر، نقش بزرگ و محوری در مسائل بین‌المللی ایفا می‌کند.

ولی‌عهد سعودی تاکید کرد که کشورش با برخورداری از جایگاه و نقشی پیشگامانه در قبال مسائل بین‌المللی دارای اهتمام مشترک، به ایفای نقش خود به‌منظور ایجاد تاثیر جهانی پایدار ادامه می‌دهد.

بن سلمان خاطرنشان کرد که چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی بر تمام جنبه‌های زندگی در این پادشاهی تأثیر می‌گذارد و از جمله دستاوردهای آن را ایجاد جامعه‌ای پویا در کشورش عنوان کرد.

وی ضمن اشاره به بهبودهای قابل توجهی که در کیفیت زندگی و تحول اجتماعی رخ داده است، از نتایج این تحول را دو برابر شدن میزان مشارکت زنان در نیروی کار از سال 2016 تاکنون در کشورش، برشمرد.

او گفت که در نتیجه سیاست تنوع‌بخشی به منابع اقتصاد، درآمدهای غیرنفتی در کشورش به بیش از 50 درصد درآمد‌ ناخالص ملی سعودی افزایش یافته است.

بن سلمان با بیان اینکه چشم‌انداز سعودی 2030 یک سفر و نه یک مقصد نهایی است، افزود: «ستاوردهای کنونی ریاض تنها مرحله آغازین است و همراه با شرکای مختلف بین‌المللی باید کارهای بیشتری انجام تا فرصت‌های زیادی برای همکاری، رشد و توسعه و ترقی ایجاد شود.

محمد بن سلمان، بر تعهد کشورش به گسترش دامنه همکاری‌ها با شرکای بین‌المللی خود با هدف ارتقای توسعه همه‌جانبه برای همه کشورها، دستیابی به انعطاف‌پذیری اقتصادی یکپارچه و همکاری با عنوان نیروی حامی ثبات، رفاه و صلح در منطقه و جهان در دراز مدت تاکید کرد.

وی ضمن اشاره به فضای ناپایدار ژئوپلیتیکی حاکم بر منطقه و جهان در حال حاضر، تاکید کرد که مهم‌ترین عامل دستیابی به امنیت، ثبات و پیشرفت اقتصادی، استفاده از همه فرصت‌ها و اولویت دادن به شراکت‌ها و همکاری با شرکای منطقه‌ای و جهانی است.

ولی‌عهد سعودی در پایان اظهارات خود با اشاره به اهداف نشست ویژه مجمع جهانی اقتصاد تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی در همکاری با شرکای بین‌المللی خود برای تحقق چنین اهدافی در همه زمینه‌ها و ابعاد با هدف ارتقای استانداردهای زندگی تلاش می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید