ولی‌عهد سعودی با وزیر خارجه آمریکا در ریاض دیدار و گفت‌وگو کرد

بلینکن در ریاض همچنین با وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان،‌ ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی دوشنبه دهم اردیبهشت، در ریاض، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا را به حضور پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی دوشنبه در حاشیه نشست ویژه همایش جهانی اقتصاد با وزیر خارجه ایالات متحده دیدار و گفت‌وگو کرد.

Advertisement

وزارت خارجه آمریکا در این‌باره گفت که بلینکن با ولی‌عهد سعودی دوشنبه نیاز مبرم به کاستن از تنش‌ها در منطقه را بررسی کردند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که بلینکن بر ضرورت ادامه افزایش رساندن کمک‌های بشردوستانه به غزه و لزوم دست‌یابی فوری به آتش‌بس شامل آزادی گروگان‌ها و جلوگیری از گسترش دامنه جنگ تاکید کرده است.

این دیدار ولی‌عهد سعودی و وزیر خارجه آمریکا در حالی انجام می‌شود که پادشاهی عربی سعودی شاهد تحرکات بزرگ دیپلماتیک است که بلینکن و تعدادی دیگر از مسئولان و وزرای خارجه عرب و وزرای خارجه دیگر کشورها در آن مشارکت می‌کنند.

در این راستا نشستی میان وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و بلینکن در ریاض منعقد شد.

وزیر خارجه آمریکا درباره این نشست گفت که شراکت با شورای همکاری خلیج برای ثبات و امنیت منطقه ضروری است و او در این نشست با همتایان خود از شورای همکاری خلیج اقدام برای جلوگیری از گسترش جنگ و برقراری صلحی عادلانه‌تر را بررسی کرده است.

همچنین نشست دیگری در خصوص بحران غزه با مشارکت مسئولانی از تعدادی از کشورهای عربی، اسلامی و اروپایی برگزار شد.

پایتخت سعودی همچنین شاهد برگزاری فعالیت‌های همایش جهانی اقتصاد است که تشکیل جلسات گفت‌وگوهایی با محوریت مسائل اقتصادی و دیگری با موضوع بررسی بحران‌های سیاسی در منطقه را شامل می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید