مقام اسرائیلی: تل‌آویو طی 48 ساعت آینده منتظر پاسخ حماس است

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از یک مقام این کشور: «مرحله شدید جنگ در غزه رو به پایان است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه «آی24» اسرائیل، یک‌شنبه نهم اردیبهشت، خبر داد که اسرائیل منتظر دریافت پاسخ حماس به آخرین پیشنهاد خود در زمینه مبادله زندانیان و گروگان‌ها است. انتظار می‌رود حماس طی 48 ساعت آینده به پیشنهاد اسرائیل پاسخ دهد.

آی‌24 به نقل از یک مقام، که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد «امتیازات بزرگی را در مورد بازگشت آوارگان به شمال غزه پیشنهاد دادیم».

این مقام با اشاره به رویارویی اسرائیل با حزب‌الله و گروه‌های مسلح در لبنان اضافه کرد «مرحله شدید جنگ در غزه به پایان نزدیک شده و ما بر وضعیت جبهه شمالی تمرکز می‌کنیم».

این منبع تاکید کرد اگر حماس به پیشنهاد تل‌آویو پاسخ منفی دهد، اسرائیل آماده انجام اقدامات «تدریجی و منظم» برای مقابله با نیروهای باقی‌مانده حماس در رفح است.

بر اساس گزارش «آکسیوس»، دو مقام اسرائیلی روز گذشته اعلام کردند پیشنهاد اسرائیل برای توافق احتمالی با حماس شامل «استقرار دائمی آرامش» در غزه پس از آزادی گروگان‌ها خواهد بود. از آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر، این اولین بار است که رهبران اسرائیل تمایل خود را برای بحث درباره پایان دادن به جنگ در غزه به عنوان بخشی از توافق مبادله زندانیان نشان می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید