ارتش اسرائیل از حمله به زیرساخت‌های نظامی حزب الله در جنوب لبنان خبر داد

بیش از 90 هزار شهروند لبنانی در منطقه خط آبی لبنان به دلیل درگیری‌ها آواره شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل دوشنبه 10 اردیبهشت اعلام کرد شب گذشته به زیرساخت‌های نظامی متعلق به حزب الله در جنوب لبنان حمله کرده است.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در پلتفرم «ایکس» نوشت: «جنگنده‌های اسرائیل اهداف حزب الله از جمله یک سازه عملیاتی در منطقه «جبل بلاط» و تعدادی ساختمان نظامی متعلق به این گروه در «مروحین» را هدف قرار دادند.»

خبرگزاری «ملی لبنان» نیز گزارش داد اسرائیل بامداد دوشنبه 10 اردیبهشت همزمان با شلیک نارنجک‌های نوری بر فراز روستاهای بخش غربی و مرکزی از جنوب لبنان تا شهرک‌های «زبقین»، «یاطر» و «کفرا»، حومه شهرک های «علما الشعب» و «ناقوره» را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد.

این خبرگزاری اعلام کرد هواپیماهای اسرائیلی قبل از نیمه شب، شهرهای «طیرحرفا»، «مروحین»، «ناقوره» و «جبل بلاط» را بمباران کردند که خسارت شدیدی به اموال، زمین های کشاورزی، زیرساخت ها و منازل وارد شد.

همچنین هواپیماهای اسرائیلی شهرک «عیتا الشعب» در بخش مرکزی را هدف قرار دادندد و آسیب جدی به اموال و زمین‌های کشاورزی وارد شد. نیروهای اسرائیلی همچنین به قایق‌های ماهیگیران در بندر ناقوره آتش گشودند.

از 7 اکتبر آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه، تقریبا روزانه میان حزب الله و اسرائیل در مرز دو کشور تبادل آتش صورت می‌گیرد.

به گزارش سازمان ملل، بیش از 90 هزار لبنانی در منطقه خط آبی به دلیل درگیری‌های حزب الله و اسرائیل آواره شده‌اند.

استفان سژورنی، وزیر خارجه فرانسه، یک‌شنبه 9 اردیبهشت به عنوان بخشی از تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش شدت درگیری در مرز لبنان و اسرائیل به لبنان سفر کرد. سژورنی با نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب این کشور دیدار کرد.

وزیر فرانسوی از بیروت خواست تا به تنش حزب الله لبنان و اسرائیل که «بدترین سناریو» است، پایان دهد.

او گفت: «بدترین سناریو در لبنان را رد می‌کنیم. هیچ کس علاقه‌ای به ادامه تشدید تنش‌ها از سوی اسرائیل و حزب الله ندارد. من این پیام را با خود به اینجا آوردم و همین پیام را روز سه‌شنبه به اسرائیل می‌برم.»

اظهارات سژورنی در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با مقامات لبنانی از جمله نجیب میقاتی، نخست وزیر موقت، جوزف عون فرمانده ارتش و نبیه بری رئیس پارلمان، رهبر جنبش امل و متحد حزب الله بیان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید