کمیته شش‌جانبه وزیران عرب به ریاست بن فرحان برای بررسی تحولات جنگ غزه تشکیل جلسه داد

در نشست ریاض بر لزوم پایان دادن به جنگ غزه، دست‌یابی فوری به آتش‌بس کامل، تضمین محافظت از غیرنظامیان طبق قانون بین‌المللی انسانی و برچیدن همه محدودیت‌های مانع از رساندن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، تاکید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی شنبه هشتم اردیبهشت در مقر وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی در ریاض ریاست نشست مشورتی کمیته شش‌جانبه وزیران عرب برای بررسی تحولات جنگ در نوار غزه را بر عهده گرفت.

به گزارش «العربیه» نشست مشورتی کمیته وزارتی عرب در پایتخت سعودی با حضور ایمن الصفدی، معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه اردن، سامح شکری، وزیر خارجه مصر، حسین الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین، انور قرقاش، مشاور سیاسی رئیس کشور امارات متحده عربی و محمد الخلیفی، وزیر مشاور در امور خارجه دولت قطر برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این نشست وزیران بر لزوم پایان دادن به جنگ علیه نوار غزه و دست‌یابی فوری به آتش‌بس کامل و تضمین محافظت از غیرنظامیان طبق قانون بین‌المللی انسانی و برچیدن همه محدودیت‌هایی که مانع از رساندن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه می‌شود، تاکید کردند.

حاضران در نشست مشورتی درباره تحولات جنگ غزه، بر حمایت کامل خود از همه تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین در راستای تحقق آرمان‌های ملت فلسطینی برادر، تاکید کردند.

در این نشست همچنین بر اهمیت اتخاذ گام‌های بی‌بازگشت برای اجرای طرح دو کشوری و به رسمیت شناختن کشور فلسطینی در چارچوب قلمرو مرزهای 4 ژوئن 1967 و به پایتختی قدس شرقی و بر اساس مفاد قطعنامه‌های ذی‌ربط بین‌المللی، تاکید شد.

وزیران عرب شرکت‌‌کننده در این جلسه مخالفت قاطعانه خود را با هر گونه تلاشی برای کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها به خارج از سرزمین‌های‌شان و هر گونه عملیات نظامی در شهر فلسطینی رفح در جنوب نوار غزه، ابراز کردند.

وزیران حاضر در نشست ریاض درباره ادامه اقدامات نامشروع اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی اشغالی و از جمله آن گسترش شهرک‌سازی، مصادره زمین‌ها، اقدامات نظامی علیه فلسطینی‌ها، خشونت‌ورزی شهرک‌نشینان و تنگ کردن عرصه بر آزادی‌ عبادت مسلمانان و مسیحیان که راهکار دو کشوری را تضعیف می‌کند، هشدار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید