سنتکام از آسیب جزئی یک نفتکش در حمله حوثی‌ها خبر داد

سازمان امنیت دریایی بریتانیا پیشتر گزارش داد به‌ دنبال دو حمله پیاپی در سواحل شهر مخا در یمن یک کشتی آسیب دیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از این که حوثی‌ها مسئولیت حمله موشکی به یک نفتکش در سواحل غربی یمن را برعهده گرفتند، فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام»، شنبه هشت اردیبهشت، در بیانیه‌ای اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی سه موشک بالستیک ضد کشتی را در ساعت 17:49 (14:49 به وقت گرینویچ) از مناطق تحت کنترل خود در یمن به سمت دریای سرخ، مکان تردد دو کشتی تجاری، پرتاب کردند.

این بیانیه اضافه کرد کشتی «آندرومدا استار» متعلق به بریتانیا و با پرچم پاناما، ایراد خسارت جزئی در این حمله را گزارش کرد اما به حرکت خود ادامه داد.

سنتکام خاطرنشان کرد: «هیچ آسیب یا خسارت دیگری به کشتی‌های آمریکایی، کشتی‌های ائتلاف یا کشتی‌های تجاری گزارش نشده است.»

سازمان امنیت دریایی بریتانیا، موسوم به«یوکی‌ام‌تی‌او»، پیشتر گزارش داد که یک کشتی در اثر دو حمله پیاپی در سواحل شهر مخا در یمن آسیب دیده است.

این سازمان که به‌دست نیروهای سلطنتی بریتانیا اداره می‌شود، در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «گزارشی از یک کشتی درباره وقوع دو حمله» در 14 مایل دریایی جنوب غربی مخا در یمن دریافت کرده است.

حمله به بیش از 100 کشتی در دریای سرخ و دریای عرب

حوثی ها از 19 نوامبر، و با گذشت بیش از یک ماه از آغاز جنگ غزه، بیش از 100 کشتی را در دریای سرخ و دریای عرب هدف حملات پهپادی و موشکی قرار داده‌اند.

عبدالملک الحوثی، رهبر این شبه‌نظامیان، مدعی شد این کشتی‌ها با اسرائیل در ارتباط بوده و یا مقصدشان بنادر اسرائیلی بوده است.

این حملات همچنین به غرق‌شدن «روبیمار»، یک کشتی باری حامل مواد خطرناک، منجر شد. در جریان یکی از حملات موشکی شبه‌نظامیان حوثی، سه ملوان کشتی «ترو کانفیدنس» نیز کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size