وزیر دفاع اسرائیل: جنگ در نوار غزه تا زمان آزادی گروگان‌ها ادامه خواهد داشت

گالانت از کشورهای دوست در سراسر جهان خواست برای بازگرداندن گروگان‌ها اقدام کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل گفت که جنگ در نوار غزه تا زمان آزادی گروگان‌ها از دست حماس و دیگر گروه‌های مسلح فلسطینی ادامه خواهد داشت.

گالانت، پنج‌شنبه 6 اردیبهشت با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» گفت: «133 گروگان باید به وطن خود بازگردند، ما دست از جنگ برنخواهیم داشت».

وزیر دفاع اسرائیل همچنین از کشورهای دوست در سراسر جهان خواست برای بازگرداندن گروگان‌ها اقدام کنند.

بن‌بست در مذاکرات

در حالی که وب‌سایت اسرائیلی «وای‌ نت» روز پنج‌شنبه گزارش داد که جلسه کابینه سیاسی و امنیتی اسرائیل درباره بن بست مذاکرات تبادل اسرا و بازداشت‌شدگان با حماس پس از حدود دو ساعت و نیم گفت‌وگو و تبادل نظر به پایان رسید.

«وای‌ نت» نوشت، در این نشست که در مقر وزارت دفاع اسرائیل در تل‌آویو برگزار شد، در مورد ضرورت استفاده از یک «بازوی نظامی قوی» به منظور اعمال فشار بیشتر بر جنبش حماس که «مطابق با عملیات برنامه‌ریزی شده برای حمله به رفح است» گفت‌وگو شد.

افزایش بمباران رفح

اسرائیل به‌رغم هشدار متحدانش نسبت به هرگونه اقدام نظامی در رفح، شب گذشته حملات هوایی به رفح را تشدید کرد.

پیشتر اسرائیل اعلام کرده بود که پیش از هرگونه حمله به رفح، غیرنظامیان را از این شهر واقع در جنوب نوار غزه خارج خواهد کرد.

پزشکان در این منطقه تحت محاصره فلسطینی گفتند که اسرائیل طی پنج حمله هوایی به رفح در بامداد پنج‌شنبه دست‌کم سه خانه را هدف قرار داد که منجر به کشته‌شدن شش نفر از جمله یک خبرنگار محلی شد.

در هفتمین ماه جنگ ویرانگر اسرائیل در غزه، نیروهای اسرائیلی بمباران مناطق شمالی و مرکزی نوار غزه و همچنین شرق خان یونس در جنوب نوار غزه را گسترش دادند.

علاوه بر این، مقامات بهداشتی نوار غزه طی آخرین آمار اعلام کردند که در پی حملات اسرائیل به این باریکه دست‌کم 34305 فلسطینی کشته‌ شدند.

جنگ اسرائیل با گروه حماس که از 7 اکتبر آغاز شد، منجر به تخریب بخش وسیعی از نوار پرجمعیت غزه و باعث آواره شدن بیشتر از 2.3 میلیون فلسطینی ساکن آن شد.

اسرائیل از زمان حمله حماس به شهرک‌های اسرائیلی حومه نوار غزه در 7 اکتبر که منجر به کشته‌شدن 1200 نفر و گروگان‌گیری 253 نفر شد، متعهد به نابودی حماس شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید