سفر هیئت مصری به تل‌آویو برای طرح پیشنهاد آتش‌بس موقت در غزه

رهبران 18 کشور از جمله آمریکا، فرانسه، بریتانیا و آلمان روز گذشته در متنی مشترک خواستار آزادی فوری همه گروگان‌های نزد حماس شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انتظار می‌رود یک هیئت مصری برای ادامه مذاکرات به منظور دستیابی به آتش‌بس موقت و آزادی اسرای اسرائیلی در نوار غزه، جمعه 7 اردیبهشت وارد تل‌آویو شود، اگرچه هیچ تایید رسمی از سوی مصر در این خصوص وجود ندارد.

به نظر می‌رسد هیئت مصری، پاسخ اسرائیل را در خصوص پیشنهاد آزادی ده‌ها اسیر گروگان اسرائیلی در ازای آتش‌بس دریافت خواهد کرد.

به گفته مقامات اسرائیلی، دولت پنجشنبه، پیش از سفر امروز هیئت مصری، پیشنهاد آتش‌بس موقت جدید که بر آزادی اسرا تصریح دارد را به بحث گذاشت.

آزادی 20 گروگان

به گزارش وب سایت «والا» یک مقام ارشد اسرائیلی فاش کرد که مذاکرات مشخصا روی پیشنهادی برای آزادی 20 گروگان مشمول وضعیت وخیم «انسانی»، متمرکز بود.

تلاش‌های بین‌المللی مرتبط با موضوع معامله تبادل اسرا و آتش‌بس موقت، عملا در حال رقابت با زمان برای توقف عملیات زمینی اسرائیل در رفح است که انبوهی از غیرنظامیان آواره فلسطینی را در خود جای داده است.

غازی حمد، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس در قطر به خبرگزاری فرانسه گفت که حمله نظامی احتمالی اسرائیل به رفح، نخواهد توانست «خواسته» اسرائیل را برآورده کند.
حمد افزود: «ما با همه طرف‌های مرتبط با درگیری‌های جاری، اعم از برادران در مصر، قطر، یا طرف‌های عربی و بین‌المللی، درباره خطر حمله به رفح صحبت کرده و تأکید داشتیم که اسرائیل عملا در راستای کشتارها و نسل‌کشی بیشتر درحرکت است».

تظاهرات خانواده گروگان‌ها

این در حالی است که بستگان اسرای اسرائیلی در ادامه فشارهایی که بر دولت اسرائیل برای آزادی گروگان‌ها در غزه وارد می‌کنند، شامگاه پنجشنبه در مقابل وزارت دفاع در تل‌آویو تظاهرات کردند.

شماری از تظاهرکنندگان با بستن دست‌های خود و زدن رنگ قرمز به آن، دهان‌بندی با آرم«202» بر دهان داشتند که بیانگر روزهایی است که از 7 اکتبر گذشته است.
برخی از آنها نیز بنری با خود داشتند که روی آن نوشته شده بود: «توافق در مورد گروگان‌ها اکنون».

از سویی رهبران 18 کشور از جمله آمریکا، فرانسه، بریتانیا و آلمان روز گذشته در متنی مشترک خواستار «آزادی فوری همه گروگان‌های نزد حماس» شدند. متن منتشر شده توسط کاخ سفید تصریح دارد: «توافق روی میز برای آزادی گروگان‌ها، آتش‌بس فوری و طولانی مدت در نوار را امکان‌پذیر می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید