منابع فلسطینی: حماس و فتح برای پایان‌دادن به اختلافات داخلی در پکن دیدار می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع فلسطینی به خبرگزاری «انباء‌ العالم العربی» گفتند مقام‌های حماس و فتح برای حل‌وفصل اختلافات داخلی، جمعه هفتم اردیبهشت، در پکن دیدار می‌کنند.

بر اساس این گزارش، عزام الاحمد و سمیر الرفاعی از اعضای کمیته مرکزی سازمان فتح و موسی ابومرزوق و حسام بدران از فرماندهان حماس در این دیدار شرکت می‌کنند.

دیدار مقام‌های این دو گروه فلسطینی پس از آن صورت می‌گیرد که خلیل الحیه، فرمانده ارشد حماس اعلام کرد در صورت اجرای توافق راه‌حل دو کشوری، حماس در چارچوب یک «حزب سیاسی» عمل کرده و شاخه نظامی خود را منحل می‌کند.

الحیه در مصاحبه با «آسوشیتدپرس» گفت، حماس از تشکیل «کشور فلسطینی با حاکمیت کامل در کرانه باختری و نوار غزه و بازگشت آورگان فلسطینی مطابق با قطعنامه‌های بین‌المللی» استقبال کرده و «در صورت تحقق این خواسته‌ها، شاخه نظامی حماس منحل خواهد شد».

الحیه یکی از نمایندگان حماس در مذاکرات مبادله گروگان‌های اسرائیلی و زندانیان فلسطینی است. او تصریح کرد، به‌منظور تشکیل کشور واحدی در غزه و کرانه باختری، حماس قصد پیوستن به «سازمان آزادی‌بخش فلسطین» به رهبری سازمان «فتح» را دارد.

جنگ حماس و اسرائیل از هفت ماه پیش همچنان ادامه دارد و مذاکرات برای دستیابی به آتش‌بس طولانی‌مدت و مبادله گروگان‌ها و زندانیان با چالش مواجه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید