اسرائیل: شورای جنگ فردا طی فوریتی زمان آغاز عملیات نظامی در رفح را بررسی می‌کند

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد شهری از خمیه‌ها برای استقرار آوارگانی که از رفح تخلیه می‌شوند، برپا شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که شورای جنگ اسرائیل طی فوریتی فردا پنج‌شنبه درباره زمان آغاز عملیات نظامی در رفح بحث خواهد کرد.

در پی این گزارش‌ها یک مقام ارشد اسرائیلی چهارشنبه 5 اردیبهشت درباره پایان آماده‌سازی برای عملیات نظامی در رفح به «i24NEWS» گفت: «آمادگی‌هایی برای آغاز تخلیه در هفته‌های آینده انجام شده است».

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیم رهبران سیاسی در خصوص زمان آغاز عملیات رفح گفت:«پنج‌شنبه 6 اردیبهشت جلسه شورای جنگ برگزار می‌شود و احتمال می‌رود این موضوع نیز مورد بحث و بررسی قرار گیرد».

شایان ذکر است که ساعات اولیه چهارشنبه گزارش شد که به عنوان بخشی از مقدمات عملیات در رفح در جنوب نوار غزه، آموزش یگان‌های نظامی معمولاً متعلق به منطقه شمالی، در جنوب این باریکه افزایش یافته است. این در حالی است که این لشکرها بعد از یک سری تمرینات آمادگی نظامی خود را ارتقا داده‌اند.

در این راستا و همزمان با تدارک نظامی و لجستیک ارتش برای یورش زمینی به رفح، منابع رسمی اسرائیلی گزارش دادند که دولت اسرائیل، پنج‌شنبه به دو هیئت بین‌المللی از جمله هیئتی از سازمان ملل متحد و هیئتی دیگر از کمیته جهانی صلیب سرخ اجازه ورود به نوار غزه را خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید