پادشاه اردن دستور تدارک برای برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور را صادر کرد

ستاد مستقل برگزاری انتخابات در پادشاهی اردن دهم سپتامبر سال جاری را به عنوان روز برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن چهارشنبه 5 اردیبهشت دستور داد انتخابات مجلس نمایندگان در این کشور برگزار شود.

طبق قانون اساسی اردن، انتخابات در این کشور ظرف 4 ماه از پایان هر دوره چهار ساله مجلس نمایندگان برگزار می‌شود. انتخابات پارلمانی در اردن آخرین بار در نوامبر 2020 برگزار شد.

رسانه‌های رسمی اردن اعلام کردند که ستاد مستقل برگزاری انتخابات، دهم سپتامبر سال جاری را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات پیش رو، تعیین کرده است.

پادشاه اردن امروز چهارشنبه از مقر ستاد مستقل برگزاری انتخابات این کشور بازدید کرد تا از آمادگی و تدارکات آن برای مدیریت فرآیند انتخاباتی و نظارت بر آن مطلع شود.

ملک عبدالله دوم حین بازدید از ستاد مستقل برگزاری انتخابات در کشورش «بر لزوم هم‌افزایی تلاش‌ها از سوی کمیسیون و ستاد انتخابات برای برگزاری موفقیت‌آمیز آن و اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری قاطع در برابر هر گونه تخلفاتی تاکید کرد».

پادشاه اردن ضمن دادن دستور به دولت برای همکاری کامل با ستاد مستقل برگزاری انتخابات، نیز بیان کرد که «اردن ایستگاه مهمی از فرآیند به‌روزرسانی سیاسی را پیش رو دارد که سرآغاز مرحله‌ای جدید از فعالیت‌های حزبی و پارلمانی خواهد بود».

دوره اخیر انتخابات پارلمانی اردن با بیش از 4.6 میلیون فرد واجد شرایط برای رای دادن، در نوامبر 2020 برگزار شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید