وزیر دفاع اسرائیل: عملیات تهاجمی را علیه کل جنوب لبنان گسترش خواهیم داد

ارتش اسرائیل اعلام کرد با حملات هوایی و توپخانه‌ای در عرض چند دقیقه نزدیک به 40 هدف متعلق به حزب‌الله را در شهرک «عیتا الشعب» در جنوب لبنان هدف حمله قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل چهارشنبه 5 اردیبهشت اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی در حال انجام «عملیات تهاجمی» گسترده علیه کل جنوب لبنان هستند.

وزیر دفاع اسرائیل هنگام بازدید از قرارگاه فرماندهی شمال گفت:«نزدیک به نیمی از فرماندهان میدانی حزب‌الله در جنوب لبنان کشته‌ شدند و مرحله بعدی تعیین‌کننده خواهد بود».

رسانه‌های اسرائیلی گزارش کردند که گالانت از قرارگاه فرماندهی جبهه شمالی اسرائیل بازدید کرد، جایی که رایزنی‌های عملیاتی او با فرمانده تیپ «اوری گوردین» و افسران اطلاعات و عملیات و آتش‌نشانی انجام شد.

گالانت در پایان این نشست خود با فرماندهان نظامی در جبهه شمالی گفت: نیمی از فرماندهان حزب‌الله در جنوب لبنان کشته شدند. این افراد با انگیزه آسیب زدن به شهروندان اسرائیلی مسئول اقدامات تهاجمی بودند. باعث شدیم نیمی از آنها کشته شوند و نیم دیگر آنها به مخفیگاه‌ رفته و جنوب لبنان را در برابر عملیات ارتش اسرائیل ترک کردند.

وزیر دفاع اسرائیل بار دیگر بر هدف اصلی ارتش کشورش برای بازگرداندن ساکنان مناطق شمالی به منازلشان تاکید کرده و مرحله بعدی در رویارویی با گروه شبه‌نظامی حزب‌الله را سرنوشت‌ساز توصیف کرد.

همزمان با آن سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که جنگنده‌ها و یگان‌های توپخانه‌ای ارتش اسرائیل چهارشنبه در عرض چند دقیقه نزدیک به 40 هدف متعلق به حزب‌الله را در شهرک «عیتا الشعب» در جنوب لبنان هدف حمله قرار دادند.

سخنگوی ارتش اسرائیل از جمله اهداف حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل را زاغه‌های سلاح و مهمات و زیرساخت‌ها و استحکامات نظامی حزب‌الله در جنوب لبنان برشمرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید