سعودی ادامه جنایت‌های جنگی اشغالگران اسرائیلی در نوار غزه را محکوم کرد

پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد که ناکامی جامعه بین‌المللی در ایفای نقش آن به تخلفات بیشتر منجر خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی شامگاه سه‌شنبه چهارم اردیبهشت اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی استمرار جنایت‌های جنگی شنیع نیروهای اشغالگر اسرائیلی در نوار غزه را محکوم می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی آمده است که این پادشاهی استمرار جنایت‌های بدون بازدارنده اشغالگران اسرائیلی و از جمله اخیر آن کشف گورهای جمعی در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه را محکوم کرده و از جامعه بین‌المللی می‌خواهد به انجام وظایف خود برای متوقف کردن این جنایت‌های هولناک عمل کند.

وزارت خارجه سعودی تاکید کرد که ناکامی جامعه بین‌المللی در ایفای نقش و فعال‌سازی سازوکارهای پاسخگو کردن در ارتباط با جنایت‌های دولت اشغالگر اسرائیل و نقض قانون بین‌المللی توسط آن، تنها به افزایش تخلفات و وخامت هر چه بیشتر فاجعه انسانی و ویرانی منجر می‌شود.

این وزارتخانه مجددا بر فراخوان پادشاهی عربی سعودی از جامعه بین‌المللی برای عمل به وظایف آن برای متوقف کردن اقدامات تجاوزکارانه‌ای که اشغالگران اسرائیلی علیه غیرنظامیان در نوار غزه مرتکب می‌شوند و همچنین لزوم پاسخگو کردن اسرائیل در ارتباط با جنایت‌ها و کشتارهایی که در غزه مرتکب می‌شود، تاکید کرد.

شایان ذکر است که شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی دوشنبه سوم اردیبهشت طی اظهاراتی به «العربیه» تصریح کرد که پادشاهی عربی سعودی کماکان نسبت به ثبات و امنیت کشورهای منطقه خوش‌بین‌ است.

وزیر خارجه سعودی در حاشیه افتتاح همایشی درباره امنیت و همکاری‌های منطقه‌ای میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و اعضای اتحادیه اروپا که با مشارکت مسئولان بلندپایه دو طرف در دوک‌نشین لوکزامبورگ برگزار شد به «‌العربیه» تاکید کرد که سعودی در راستای برنامه چشم‌انداز توسعه خود در جهت پیشبرد توسعه، بازسازی و ثبات در منطقه گام برمی‌دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید