درگیری ارتش اسرائیل و حزب‌الله در مناطق مرزی جنوب لبنان ادامه دارد

حزب‌الله می‌گوید در پاسخ به کشته‌شدن غیرنظامیان به مواضعی در شمال اسرائیل حمله کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، چهارشنبه پنج اردیبهشت، اعلام کرد مراکز نظامی حزب‌الله و زیرساخت‌های این گروه را در چندین منطقه در جنوب لبنان هدف حمله قرار داده است. بنابر بیانیه ارتش اسرائیل، موشک‌هایی که حزب‌الله به سوی اسرائیل شلیک کرد، در زمین‌های خالی منطقه «شومیرا» سقوط کرده است.

حزب‌الله خبر داده بود ده‌ها موشک کاتیوشا را به سمت منطقه شومیرا در شمال اسرائیل شلیک کرده است. این حمله بخشی از پاسخ این گروه به حملات اسرائیل در جنوب لبنان، به‌ویژه حمله اخیر به شهرک «حانین»، عنوان شده است.

به گفت ارتش اسرائیل، یک مرکز نظامی وابسته به حزب‌الله و سکوی پرتاب موشک‌هایی که منطقه «طیرحرفه» شمال اسرائیل را هدف قرار داده بودند، منهدم شده است.

ارتش اسرائیل تاکید کرد که در طول شب، زیرساخت‌های حزب‌الله در منطقه «مرکبا»، یک مرکز نظامی در منطقه «عیتا الشعب» و یک نقطه ایست بازرسی در «مروحین» را هدف قرار داده است. به گفته مقام‌های ارتش، دو منطقه «شیحین» و «کفرشوبا» نیز هدف آتش توپخانه اسرائیل قرار گرفتند.

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که در واکنش به کشته‌شدن یکی از فرماندهان خود در حمله اسرائیل به جنوب لبنان، حمله پهپادی ترکیبی علیه دو مرکز نظامی در شمال اسرائیل انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید