حزب‌الله لبنان از حمله موشکی به شمال اسرائیل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که شمال اسرائیل را با ده‌ها موشک کاتیوشا هدف قرار داده است.

این گروه، شامگاه سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: «بمباران شهرک مرگلیوت در حمایت از مردم ثابت قدم فلسطینی در نوار غزه و در چارچوب پاسخ به حملات دشمن اسرائیلی به روستاهای جنوب لبنان و منازل غیرنظامیان صورت گرفت.»

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»، شامگاه سه‌شنبه، گزارش داد که 10 تا 15 پرتابه شلیک‌شده به سوی شمال اسرائیل در «مرگلیوت» سقوط کرد و منجر به قطع‌شدن برق و به صدا درآمدن آژیر خطر در این شهرک شد.

از سوی دیگر خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که در حمله اسرائیل به شهر حانین در استان نبطیه در جنوب این کشور، یک زن و یک کودک 11 ساله کشته شدند.

خبرگزاری ملی لبنان افزود که در این حمله یک خانه‌ به طور کامل ویران شد و شش نفر دیگر نیز زخمی شدند.

از زمان آغاز جنگ غزه اسرائیل و حماس در هفتم اکتبر تاکنون، مرز لبنان و اسرائیل تقریباً روزانه شاهد تبادل آتش‌ بین حزب‌الله و ارتش اسرائیل بوده است.

از سوی دیگر، گروه حزب‌الله اعلام کرد که در پاسخ به ترور یکی از اعضای خود در عدلون، فرماندهی «تیپ گولانی» ارتش اسرائیل و واحد اغوز در عکا را هدف حمله پهپادی قرار داده است.

پیشتر ارتش اسرائیل از ترور حسین علی عزقول، یکی از فرماندهان برجسته یگان هوایی شبه‌نظامیان حزب‌الله در جنوب لبنان خبر داد.

گروه حزب‌الله با انتشار بیانیه‌ای کشته‌شدن این فرمانده خود را تایید کرد.

به گفته حزب‌الله، حسین علی عزقول «هادی»، متولد سال 1981 میلادی از اهالی شهر قلاویه و ساکن منطقه عدلون لبنان بود.

خبرگزاری ملی لبنان نیز گزارش داد که عزقول در پی حمله هواپیمای بدون سرنشین به خودرویی در منطقه «ابو الاسود» در شمال ليطانی کشته شد.

از سوی دیگر ایدی کوهین، روزنامه‌نگار و پژوهشگر سرشناس اسرائیلی که از یهودیان لبنان است، عزقول را «یک شکار بسیار ارزشمند» برای ارتش اسرائیل توصیف کرد و ترور او را «ضربه‌ای دردناک برای نصرالله»، دبیر کل گروه شبه‌نظامیان حزب‌الله دانست.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «ارتش اسرائیل حسین علی عزقول یکی «یکی از مسئولان اصلی یگان هوایی حزب‌الله» را هدف قرار داد.»

اسرائیل عزقول را به «دست‌داشتن در فعالیت‌های یگان هوایی حزب‌الله و ایفای نقش در برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های تروریستی مختلف» متهم کرد و تأکید کرد که کشته‌شدن این فرمانده حزب‌الله آسیب‌های محسوسی به فعالیت‌های این گروه در منطقه جنوب لبنان وارد خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید