گفت‌وگوی تلفنی وزرای دفاع سعودی و بریتانیا در خصوص وضعیت منطقه

وزیر دفاع سعودی همچنین تماس تلفنی را از همتای آمریکایی خود دریافت کرد که طی آن در مورد تحولات مربوط به تشدید تنش نظامی جاری در سطح منطقه، گفت‌وگو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان، وزیر دفاع سعودی در تماسی تلفنی با گرانت شاپس، همتای بریتانیایی خود، روابط راهبردی دو کشور دوست و ابعاد همکاری‌های دفاعی و همچنین تحولات مرتبط با تشدید تنش نظامی کنونی در منطقه و خطر ناشی از پیامدهای آن را مورد بررسی قرار داد.

در این تماس تلفنی همچنین تلاش‌های جاری برای مهار این تشدید تنش به منظور دستیابی به امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا، وزیر دفاع سعودی تماس تلفنی را از همتای آمریکایی خود دریافت کرد که طی آن در خصوص تحولات مربوط به تشدید تنش نظامی جاری در سطح منطقه و خطرات ناشی از آن و تلاش‌ها برای مهار این تشدید تنش به منظور حفاظت از امنیت و صلح بین‌المللی، بحث و تبادل نظر شد.

در بیانیه وزارت دفاع سعودی آمده است: «پادشاهی عربی سعودی بر موضع خود در مورد ضرورت اقدام شورای امنیت در عمل به مسئولیت‌های خود، در قبال حفظ امنیت و صلح جهانی، خصوصا در این منطقه بسیار حساس برای صلح و امنیت جهانی، تاکید دارد تا از این طریق جلوی وخامت این بحران که پیآمدهای خطرناکی در صورت گسترش دامنه آن خواهد داشت، گرفته شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید