وزیر خارجه سعودی: کماکان نسبت به ثبات و امنیت کشورهای منطقه بسیار خوشبین‌ هستیم

این اظهارات وزیر خارجه سعودی به «العربیه» در حاشیه افتتاح همایشی درباره امنیت و همکاری‌های منطقه‌ای میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و اعضای اتحادیه اروپا در دوک‌نشین لوکزامبورگ، مطرح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی طی اظهاراتی به «العربیه» تصریح کرد که پادشاهی عربی سعودی کماکان نسبت به ثبات و امنیت کشورهای منطقه خوش‌بین‌ است.

وزیر خارجه سعودی به «‌العربیه» تاکید کرد که برنامه چشم‌انداز توسعه پادشاهی عربی سعودی نه به سوی بی‌ثباتی بلکه در جهت پیشبرد توسعه، بازسازی و ثبات در منطقه گام برمی‌دارد.

این اظهارات وزیر خارجه سعودی به «العربیه» در حاشیه افتتاح همایشی درباره امنیت و همکاری‌های منطقه‌ای میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و اعضای اتحادیه اروپا که با مشارکت مسئولان بلندپایه دو طرف در دوک‌نشین لوکزامبورگ برگزار شد، ایراد شده است.

تحقق صلح و امنیت

در این نشست علاوه بر بحث درباره گسترش همکاری‌های دیپلماتیک مشترک برای تحقق صلح و امنیت و توسعه پایدار، تقویت همکاری‌های امنیتی و راهبردی میان کشورهای همکاری خلیج و اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفت.

در این همایش همچنین تحولات در نوار غزه و پیرامون آن، اهمیت دست‌یابی به آتش‌بس فوری و رساندن هر چه بیشتر کمک‌های بشردوستانه و امدادی به مردم فلسطین، از سرگیری روند صلح برای اجرای راهکار دو کشور و تحقق ثبات و امنیت در منطقه بررسی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید