شبه‌نظامیان حزب‌الله در پاسخ به کشتن «عزقول» پایگاه‌های نظامی اسرائیل را هدف گرفتند

ارتش اسرائیل از رهگیری دو هدف هوایی در سواحل شمالی این کشور خبر داده و حزب‌الله لبنان نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «مقر تیپ جولانی و مقر یک یگان نظامی اسرائیل» در شمال شهر عکا، دست به «حمله هوایی ترکیبی» زده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله در لبنان، سه‌شنبه 4 اردیبهشت اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن یکی از فرماندهان خود در حمله اسرائیل به جنوب لبنان، حمله پهپادی ترکیبی به دو مقر نظامی در شمال اسرائیل انجام داده است.

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان در ادامه بیانیه خود اعلام کرد که «حمله هوایی ترکیبی را با استفاده از پهپادهایی مشغول‌کننده و پهپادهایی تهاجمی» علیه پایگاه‌های تیپ جولانی و یک یگان نظامی اسرائیلی در شمال شهر عکا انجام داده است.

در همین راستا، ارتش اسرائیل از «رهگیری» دو هدف هوایی در سواحل شمالی این کشور خبر داد.

ارتش اسرائیل، ساعات اولیه سه‌شنبه، کشته شدن دو فرمانده ارشد میدانی حزب‌الله طی حملات آن به جنوب لبنان را اعلام کرد.

بنا به اعلام حزب‌الله لبنان، حسین علی عزقول «هادی»، متولد سال 1981 میلادی از اهالی شهر قلاویه و ساکن منطقه عدلون لبنان بود.

خبرگزاری ملی لبنان نیز گزارش داده بود که عزقول در پی حمله پهپادی به خودرویی در منطقه «ابو الاسود» در شمال رود ليطانی کشته شد.

از سوی دیگر ایدی کوهین، روزنامه‌نگار و پژوهشگر سرشناس اسرائیلی که از یهودیان لبنان است، عزقول را «یک شکار بسیار ارزشمند» برای ارتش اسرائیل توصیف کرد و کشته شدن او را «ضربه‌ای دردناک برای حسن‌ نصرالله»، دبیرکل گروه شبه‌نظامیان حزب‌الله دانست.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «ارتش اسرائیل حسین علی عزقول یکی «یکی از مسئولان اصلی یگان هوایی حزب‌الله» را هدف قرار داد.»

اسرائیل عزقول را به «دست‌داشتن در فعالیت‌های یگان هوایی حزب‌الله و ایفای نقش در برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های تروریستی مختلف» متهم کرد و تأکید کرد که کشته‌شدن این فرمانده حزب‌الله آسیب‌های محسوسی به فعالیت‌های این گروه در منطقه جنوب لبنان وارد خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید