رسانه‌های رسمی عراق: حادثه پادگان حشد الشعبی در بابِل ناشی از انفجار زاغه مهمات بود

ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق: شدت انفجار در پادگان «کالسو» نشانگر این است که در نتیجه حمله موشکی رخ نداده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های رسمی عراق، سه‌شنبه 4 اردیبهشت گزارش دادند انفجار مهیبی که روز شنبه در پایگاه «کالسو» محل استقرار نیروهای حشد الشعبی رخ داد، ناشی از «سلاح‌ها و مواد بسیار انفجاری موجود در محل» بود و شدت انفجار در کالسو نشانگر این است که در نتیجه یک بمباران موشکی نبوده است.

این رسانه‌های عراقی به نقل از کمیته فنی مسئول رسیدگی به این حادثه، گزارش دادند که قبل، حین و بعد از زمان وقوع انفجار در پادگان کالسو، هیچ حرکتی از جنگنده یا پهپاد‌ها در سراسر حریم هوایی استان بابل رصد نشده است.

رسانه‌های عراقی در ادامه گزارش خود افزودند: «این انفجار یک گودال بسیار بزرگی به شکل نامنظم در محل حادثه که از آن برای نگهداری مهمات، موشک و مواد منفجره مختلف استفاده می‌شد، ایجاد کرده است.»

این انفجار به کشته شدن یکی از اعضای نیروهای شبه‌نظامی حشد الشعبی، که شامل گروه‌های مسلح وابسته به ایران است، منجر شد.

حشد الشعبی پیشتر طی بیانیه‌ای از وقوع انفجاری در پایگاه نظامی کالسو در منطقه المشروع در بزرگراه شمال استان بابل که یکی از مقرهای حشد الشعبی است، خبر داده بود.

در این بیانیه همچنین آمده است که انفجار خسارات مادی زیاد و تعدادی مجروح برجای گذاشته است و تحقیقات در مورد جزئیات این حادثه ادامه دارد.

این رخداد در عراق همزمان با آن اتفاق افتاد که منطقه‌ متاثر از جنگ جاری در نوار غزه با تشدید تنش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه شده و تلاش‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از گسترش دامنه جنگ همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید