اسرائیل از بمباران زیرساخت‌های حزب‌الله و دو ساختمان نظامی این گروه خبر داد

در ادامه تبادل آتش در دو سوی مرزهای اسرائیل و لبنان گروه حزب‌الله مدعی شد یک مقر نظامی ارتش اسرائیل در نزدیکی شهر صفد را هدف گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه تشدید تنش‌ها در مرز میان لبنان و اسرائیل، ارتش اسرائیل، دوشنبه سوم اردیبهشت، اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور به زیرساخت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان حمله کرده‌اند.

آویخای آدرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در سکوی «ایکس» گفت: ارتش همچنین دو ساختمان نظامی در «العدیسه» در منطقه مرجعیون و «ارزون» در منطقه صور که اعضای حزب‌الله در آن‌ها فعال بودند را بمباران کردند.

آدرعی، همچنین با بیان اینکه پس از به صدا درآمدن آژیر خطر در شمال اسرائیل، حدود 35 پرتابه (موشک) شلیک شده از لبنان به سمت منطقه «عین زیتیم» بدون گزارش خساراتی رهگیری شده است، گفت: نیروهای اسرائیلی مبدأ شلیک این موشک‌ها را بمباران کردند.

بمباران منزل یکی از فرماندهان حزب‌الله

همچنین یک منبع به «العربیه» گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیل به شهر «صریفا» در منطقه صور حمله کردند و منزل «علی نجدی» از فرماندهان حزب‌الله را هدف قرار دادند که به کشته شدن یک نفر که هویتش مشخص نیست و مجروح شدن یک نفر دیگر منجر شد.
این در حالی است که دو حمله اسرائیلی همچنین «العدیسه» و «رب ثلاثین» در منطقه مرجعیون را هدف قرار دادند.

بمباران مقر نظامی در شمال اسرائیل

از سوی دیگر، حزب‌الله اعلام کرد که در «پاسخ» به حملاتی که روستاهای جنوب لبنان را هدف قرار داده بود، یک مقر نظامی در شهر صفد در شمال اسرائیل را با «دهها» موشک کاتیوشا هدف حمله قرار داده است.

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان طی بیانیه‌ای مدعی شد که در پاسخ به حملات اسرائیل به روستاهای جنوبی، در صریفا، العدیسه و رب ثلاثین مقر فرماندهی تیپ 3 پیاده لشکر 91 در پایگاه «عین زیتیم» اسرائیل را با ده‌ها راکت کاتیوشا گلوله‌باران کرده است.».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید