گردان‌های حزب‌الله عراق از سرگیری حملات به نیروهای آمریکایی را تکذیب کرد

در بیانیه قبلی گردان‌های حزب‌الله عراق آمده است که پس سفر اخیر السودانی به واشینگتن، روشن شد که هیچ قصدی برای خروج از عراق وجود ندارد و به همین دلیل مقاومت اسلامی عراق تصمیم به بازگشت به عملیات نظامی گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گردان‌های حزب‌الله عراق، دوشنبه سوم اردیبهشت، مفاد بیانیه سحرگاه امروز خود در «تلگرام» در خصوص ازسرگیری حملاتش به نیروهای آمریکایی در منطقه را تکذیب کرد.

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران که بیانیه قبلی آن پیش از این تکذیب در «تلگرام» حذف نشد، تاکید کرد که چنین موضعی را اتخاذ نکرده است.

حساب کاربری «کتائب حزب‌الله» عراق در «تلگرام» در بیانیه سحرگاه امروز ابتدا اعلام کرد که به محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق سه ماه فرصت داده تا با نیروهای آمریکایی در خصوص تدوین جدول زمانی مشخص برای خروج آنها از کشور مذاکره کند.

این گروه در بیانیه خود، زمانی را برای از سرگیری عملیات علیه نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه پس از سفر السودانی به واشینگتن در صورت عدم حصول نتیجه جدی از این سفر، تعیین کرده بود.

عدم حذف بیانیه قبلی

در ادامه این بیانیه آمده است، پس از این سفر، روشن شد که «هیچ قصدی برای خروج از عراق وجود ندارد و به همین دلیل مقاومت اسلامی عراق تصمیم به بازگشت به عملیات نظامی گرفت».

طبق این بیانیه، عملیات چندی پیش (حمله موشکی شامگاه یکشنبه از شمال عراق به پایگاه محل استقرار نیروهای امریکایی در شمال شرقی سوریه)، نقطه آغازی است که باید افزایش یافته و حفظ شود.

این بیانیه تا لحظه تنظیم این خبر از حساب کاربری گردان‌های حزب‌الله در «تلگرام» حذف نشده است.

این موضع همزمان با حمله به پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق و دو روز پس از وقوع انفجار در اردوگاه کالسو وابسته به حشد الشعبی در استان بابل در جنوب بغداد اعلام شد که امریکا دست داشتن خود در آن را تکذیب کرد.

با بالاگرفتن تنش‌های بی‌سابقه از هفتم اکتبر گذشته در سایه جنگ غزه و در پی حمله اسرائیل به ساختمان وابسته به سفارت ایران در دمشق و حمله تلافی‌جویانه موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل و سپس واکنش اسرائیل در حمله به پایگاه هشتم شکاری اصفهان، خاورمیانه در جو ملتهب و به شدت متشنج بسر می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید