شلیک 5 موشک توسط گروه‌های مسلح عراقی به سوی یک پایگاه آمریکایی در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» به نقل از دو منبع امنیتی عراقی گزارش داد که شامگاه یکشنبه 2 اردیبهشت، دست‌کم پنج موشک از شهر زمار عراق به سوی یک پایگاه نظامی آمریکایی در شمال شرق سوریه شلیک شد.

گروه‌های مسلح پیشتر تعلیق حملات خود به نیروهای آمریکایی را اعلام کرده بودند. این هدف‌گیری اولین حمله گروه‌های عراقی به نیروهای آمریکایی از اوایل ماه فوریه محسوب می‌شود.

به گفته دو منبع امنیتی و یک افسر ارشد ارتش عراق راکت‌ها از یک کامیون حامل موشک‌انداز در شهر زمار در مرز با سوریه شلیک شد.

کامیون حامل موشک

این مقام نظامی گفت که «سپس این کامیون همزمان با پرواز جنگنده‌ها در آسمان زمار، بر اثر انفجار موشک‌های شلیک نشده دچار آتش‌سوزی شد.»

این مقام نظامی که به دلیل حساسیت موضوع خواست نامش فاش نشود، افزود: «تا زمانی که حادثه را بررسی نکنیم، نمی‌توانیم احتمال بمباران کامیون توسط جنگنده‌های آمریکایی را تایید کنیم».

این حمله یک روز پس از وقوع انفجاری مهیب در اردوگاه نظامی «کالسو» در عراق رخ داد.

بر اثر این انفجار یک عضو نیروهای حشدالشعبی کشته و تعدادی دیگر ن مجروح شدند.

عبدالعزیز المحمداوی، رئیس ستاد حشد الشعبی، دلیل این انفجار را «حمله» به اردوگاه کالسو اعلام کرد، در حالی که ارتش عراق گفت که در حال بررسی حادثه است و افزود، در زمان وقوع انفجار پرواز هیچ جنگنده‌ای در حریم هوایی کشور را رصد نکرده است.

گروه‌های وابسته به ایران

نیروهای ائتلاف از زمان حمله جنبش حماس به اسرائیل در 7 اکتبر تا فوریه با حملات فزاینده گروه‌های متحد با ایران در سوریه و عراق مواجه شدند.

این گروه‌های مسلح در ماه فوریه اعلام کردند که حملات خود به نیروهای آمریکایی را تعلیق خواهند کرد.

تعلیق حملات گروه‌های شبه‌نظامی عراقی به اهداف آمریکایی پس از کشته‌شدن سه‌ سرباز آمریکایی در نتیجه حمله پهپادی به یک پایگاه مرزی در اردن در ماه فوریه گذشته صورت گرفت. در حالی که گروه‌های عراقی وابسته به ایران به انجام این حمله متهم شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید