رهبر اپوزیسیون دولت اسرائیل از نتانیاهو خواست فورا استعفا دهد

سرلشکر آهارون حلیوا، رئیس سرویس اطلاعات ارتش اسرائیل امروز دوشنبه سوم اردیبهشت استعفا داده و فرمانده منطقه جنوبی در ارتش اسرائیل نیز قصد خود برای استعفا دادن در ماه اوت آینده را به رئیس ستاد ارتش این کشور ابلاغ کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون دولت اسرائیل روز دوشنبه 3 اردیبهشت، با انتقاد شدید از عملکرد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور، از او خواست تا فوراً استعفا بدهد.

لاپید پس از متهم کردن نتانیاهو به تضعیف قدرت «بازدارندگی اسرائیل» در پی حمله بی‌سابقه ایران در شنبه شب گذشته، گفت که نتانیاهو باید فورا استعفا دهد.

لاپید از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» گفت نتانیاهو باید از سمت خود استعفا دهد، همان‌طور که رئیس سرویس اطلاعات ارتش اسرائیل، سرلشکر آهارون حلیوا، امروز استعفا داد.

در همین راستا فرمانده منطقه جنوبی در ارتش اسرائیل نیز قصد خود برای استعفا دادن در ماه اوت آینده را به رئیس ستاد ارتش این کشور ابلاغ کرده است.

اظهارات لاپید پس از اعلام استعفای حلیوا به دلیل شکست در 7 اکتبر و با اشاره به حمله غافلگیرانه جنبش «حماس» به مناطق اطراف نوار غزه که منجر به کشته شدن 1200 اسرائیلی و گروگانگیری و اسارت 240 نفر دیگر از آنها شد، بیان شد.

هفته گذشته، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون دولت اسرائیل، کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر نتانیاهو را به تضعیف «بازدارندگی اسرائیل»، پس از حمله بی‌سابقه شنبه شب ایران متهم کرد.

وی ضمن انتقاد از عملکرد نتانیاهو که در اواخر سال 2022 در راس ائتلافی با احزاب راست افراطی به قدرت بازگشته است، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

اعتراضات گسترده

شایان ذکر است که نتانیاهو در ماه‌های اخیر با اعتراضات گسترده‌ای برای بازگشت اسرای اسرائیلی در بند حماس در نوار غزه و فشار مخالفان روبرو بوده است.

رهبر مخالفان دولت اسرائیل، نخست‌وزیر کشورش را مسئول آنچه در هفتم ماه اکتبر رخ داد، دانست و طی اظهاراتی در این‌باره گفت: این نتانیاهو بود که در روز حمله حماس به شهرک‌های اطراف نوار غزه در سال گذشته به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل خدمت می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید